ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANISINA AŞURE ETKİNLİĞİ

İlçemiz Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, 15 Temmuz demokrasi şehitleri için aşure etkinliği düzenledi. Etkinliğe Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ASLAN, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANISINA AŞURE ETKİNLİĞİ

İlçedeki Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadelede şehit olanlar ile 15 Temmuz demokrasi şehitlerini temsilen anma programı düzenledi.

Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek-İçecek Hizmetleri Bölümü öğretmenleri Suna SOYLU KISA, Ufuk KISA, Zeynep AYDIN ve öğrencileri tarafından yapılan 600 kişilik aşure öğrencilere ve velilere dağıtıldı. Etkinlikte; öğrencilerin yazdıkları 15 Temmuz konulu şiir, kompozisyon, resim ve fotoğraf sergisi de açıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, düzenlenen etkinlik dolayısıyla okul idaresi ve öğrencileri tebrik etti. Sayın Aslan, 15 Temmuz´un tarihe geçen çok önemli bir gün olduğunu ve geleceğin teminatı olan öğrencilere çok iyi bir şekilde anlatılması gerektiğini belirterek, "O gün uluslararası işgal plancıları halkımızın birliği tarafından püskürtülmüştür. 15 Temmuz tarihe böyle geçecektir. Şu anda ülkemize, bayrağımıza, toprağımıza, inancımıza kast eden güçler bir kez daha bu topraklardan püskürtülmüştür. Allah böyle belaları bir daha milletimize yaşatmasın." diye konuştu.

Okul Müdürü Emine YILDIRIM da, vatan için canlarını feda eden kahramanlar anısına program düzenlenmesinin anlamlı olduğunu ifade etti. Programda dağıtılmak üzere 600 kişilik aşure yapıldığını aktaran Yıldırım, "Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Bu yılki etkinliğimizi ´15 Temmuz´ şehitlerimize ithaf ettik. Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan aşureler yine öğrencilerimiz tarafından misafirlerimize ikram edildi. Aynı zamanda öğrencilerimizin şiir, kompozisyon, fotoğrafları burada sergileniyor. Güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz ve icabet eden herkese teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

 

09-11-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.