ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENLE KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü Atatürk Parkı´nda gerçekleştirilen törenle kutlandı.
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENLE KUTLANDI

Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen törene Çubuk Kaymakamı Cemal ŞAHİN, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Durmuş KIRAN, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin KARAKUŞ, Çubuk Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki AVAN ve gaziler katıldı.

Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Çubuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Şengül GÜRCAN, gazi ve şehit yakınlarına saygı göstermenin vatan sevgisiyle eş değer olduğunu belirtti.

Konuşmasında 15 Temmuz darbe kalkışmasında şehit ve gazi olan kahramanları da rahmet ve minnetle andıklarını vurgulayan Gürcan, “Türkiye’de şehit ve gazisi olmayan hiçbir il yoktur. Bu nedenle şehit ve gaziler bizim ortak değerlerimizdir. Şehit ve gazilerin bu vatan için yaptıkları fedakarlıkların farkındayız.” dedi.

Çubuk Kaymakamı Cemal ŞAHİN ise vatan ve milleti için en zor şartlarda canı pahasına çalışan ve vatanımızı koruyan, yaptığı mücadelelerle kahramanlık sergileyen, ülkesi için her türlü fedakarlığı yapmaktan kaçınmayan şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçlu olduklarını söyledi.

Çubuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Elif ÖZDEMİR tarafından “Gazilerimiz” adlı şiirin okunması ile tören sona erdi.

 

20-09-201620-09-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.