ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2. SINIF ÖĞRENCİLERİNE, OYUNCAK MÜZESİNDE EĞİTİM

Çocuk Dostu Şehir Projesi kapsamında, Yıldırım Beyazıt İlkokulu ikinci sınıf öğrencileri Rahmi Koç Oyuncak Müzesi’ni ziyaret etti.
2. SINIF ÖĞRENCİLERİNE, OYUNCAK MÜZESİNDE EĞİTİM

Çocuk Dostu Şehir Projesi, eğitimde okul dışı öğrenme ortamlarının ve müze çalışmalarının kullanılmasının kalıcı öğrenmeler sağladığını ve eğitimde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulamaktadır. Bu doğrultuda; Yıldırım Beyazıt İlkokulu’nun 6 şubeden oluşan ikinci sınıfları Çocuk Dostu Şehir Projesi kapsamında, 3-4-5 Mayıs 2016 tarihlerinde Rahmi Koç Oyuncak Müzesi’ni ziyaret etti.

 

Hayat Bilgisi dersi “Dün, Bugün, Yarın” teması, “Aile büyüklerinin küçükken oynadığı oyunları araştırır, bu oyunlarla kendisinin ve arkadaşlarının oynadığı oyunları karşılaştırarak değişimi fark eder.” kazanımını oyuncak müzesinde işleyen minikler geziden çok keyif aldılar. Öğrenciler geçmişten bu yana oyuncaklardaki değişimi ve gelişimi müzede incelediler. Gördükleri oyuncaklardan yola çıkarak geçmişte büyüklerinin oynadığı oyun ve oyuncaklar ile bugün kendilerinin oynadığı oyun ve oyuncakları karşılaştırma fırsatı buldular. Müzeyi öğretmenleri eşliğinde gezen öğrenciler, müzenin atölye çalışmalarına da katıldılar.

 

Toplam 144 öğrencinin ve 6 öğretmenin katıldığı müze gezisi için otobüs tahsis eden Çubuk Belediyesi’ ne ve desteğini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ASLAN’ a teşekkürü bir borç biliriz.

 

08-05-201608-05-201608-05-201608-05-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.