ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. SINIFLARLA TEOG SINAVI SÖYLEŞİLERİ BAŞLADI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ASLAN ilçemizdeki ortaokullarda öğrenim gören 8. Sınıf öğrencilerine yönelik, ortak sınavlarla ilgili söyleşiler için okul ziyaretlerine başladı.
8. SINIFLARLA TEOG SINAVI SÖYLEŞİLERİ BAŞLADI

Dumlupınar Ortaokulu, Güldarpı Ortaokulu, Münevver Osman Kaya Ortaokulu, Sabiha Şaşmaz Ortaokulu, Şehit Selahattin Şişman Ortaokulu, Aşağı Çavundur Ortaokulu, Kışlacık Ortaokulu ve Bekir Yılmaz Ortaokulu’nu ziyaret eden Sayın ASLAN 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak olan “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavı” öncesi okul ziyaretlerinde bulunarak, öğrencilerin duygu ve düşüncelerini öğrendi.

“Öğrencilerin derslerde gördükleri kazanımlara yönelik yapılan bu sınavda arzu edilen başarıyı yakalayacaklarına inanıyorum. Bu yıl öğrencilerimiz misafir sayılırlar ve arzu ettikleri liseye yerleşebilmeleri için önemli bir sınavla karşı karşıyalar. Gösterecekleri gayretler bundan sonraki yaşamlarını derinden etkileyecektir. Bunun için sınav öncesi okul yönetimlerimizde, öğretmenlerimizde ve öğrencilerimizde farkındalık oluşturmak istiyoruz.” diyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ASLAN geleneksel hale getirdiği sekizinci sınıf öğrencileriyle buluşarak söyleşilere başladı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ASLAN “Yaptığımız işin tabiatı dil ve sözcüklerdir. İnsan dünyayı sahip olduğu sözcük sayısınca anlayabilir. Bu nedenle sözcük dağarcığının genişliği çok önem arz etmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerin sözcük dağarcıklarını genişletme adına çalışmalar yapılmasını teşvik edeceğiz. Sözcük sayısının artmasıyla, anlama kapasitesinin artacağını ve özellikle ortak sınavlarda soruların daha iyi kavranacağını, kavranan soruya da doğru yanıtlar verileceğini düşünmekteyiz.” şeklinde konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Sayın ASLAN “ Yaratılmışların en şereflisi olan insan akıl ve irade sahibidir. İnsan bir şeyi yapmak isterse ama tam isterse bütün koşullar ona yardım edecektir. İnsan aklını ve iradesini kullanarak seçimler yapar. Bu seçim ya doğru yolu seçme şeklinde olur ya da yanlış bir yola meyil edilir. İnsan seçimlerinden ibarettir. TEOG sınavlarına çalışarak önce lisenizi seçeceksiniz. İyi bir lise, iyi bir üniversite demektir; iyi bir üniversite, iyi bir meslek demektir. İyi bir meslek, mutlu bir yaşam demektir. Gözlerinizde gördüğüm ışık kadarıyla seçimlerinizi iyi ve doğru yönde yapacağınızdan şüphem yok.  ” diyerek tüm öğrencilerimize başarılar diledi.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavı söyleşileri Atatürk Ortaokulu, Barbaros Ortaokulu, Çubuk Ortaokulu, Toki Ortaokulu, Türk Telekom Ortaokulu, Yıldırım Beyazıt Ortaokulu, Yavuz Selim Ortaokulu, Akkuzulu Ortaokulu, Süleyman Şah Ortaokulu, Muammer Kandemir İmam Hatip Ortaokulu’na yapılacak ziyaretler ile devam edecek.

 

03-10-201603-10-201603-10-201603-10-201603-10-201603-10-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.