ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKADEMİK BAŞARI VE MOTİVASYON SEMİNERLERİ BAŞLADI

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ tarafından Ortaokul da 8. Sınıflar, Liselerimiz de ise 12. Sınıflarda bulunan öğrencilerimize LGS ve Üniversiteye geçiş sınavları hakkında bilgilendirme yapmak üzere düzenlen Motivasyon Seminerleri, 19 Şubat Çarşamba günü İlçemiz Meliha Hasan Ali Bostan Fen lisesinde yapılan program ile başladı.
AKADEMİK BAŞARI VE MOTİVASYON SEMİNERLERİ BAŞLADI

Müdürlüğümüz organizasyonu ile 12.sınıf öğrencilerine yönelik "moral, motivasyon, başarının yolları, sınav heyecanını yenme ve sınava en iyi şekilde hazırlanma vb." konularda eğitim desteğinin verileceği seminerde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ; İnsan düşünen ölçebilen mükemmel bir varlıktır derken biz eğitimcilerin ortak amacı mutlu insan yetiştirmektir. Bu ancak planlı bir çalışma ve disiplin ile gerçekleşebilir dedi.

Bizler mutlu ve başarılı insanlar olmak istiyorsak üstün gayret gösterip planlı olarak çalışmalı belirli süreler ile dinlenmeli, ailemiz ve sevdiklerimize vakit ayırmalıyız ama hedefimize konsantre olarak zamanı da iyi kullanmalıyız dedi.

KILIÇ ayrıca, okuduğumuz, işittiğimiz, gördüğümüz, söylediğimiz ve yaptıklarımızın zihnimize nakledilmesi ancak belirli zaman içeresinde yapılacak olan tekrarlar yani pekiştirmelerle olur. Bunları idrak eden öğrencilerimize tavsiyem bundan sonrası için mutlu olacakları bir meslek alanını seçmeleridir dedi.

Seminerde Alican KILIÇ 12. Sınıf öğrencilerimize, öğrenme yöntemleri, verimli

ders çalışma ortamları, sınav esnasında yapılması ve yapılmaması gerekenler başta olmak üzere birçok konuda önemli paylaşımlarda bulundu.

Temel çalışma yöntemlerinin herkes için geçerli olduğunu dile getiren ve sınava çalışan bir öğrencinin tek bir yöntem değil birden fazla yöntem kullanması gerektiğini belirten KILIÇ, Öğrencilerin sınavlara daha bilinçli ve verimli hazırlanmalarını sağlamak amacıyla birtakım çalışmalar yaptıklarını anımsatarak bu kapsamda İlçemizde yaklaşık '1000' lise son sınıf ayrıca '1900' 8. Sınıf öğrencilerine yönelik seminerler verileceğini dile getirdi.  

20-02-202020-02-202020-02-202020-02-202020-02-2020

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.