ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKIL KÜPÜ PROJESİ BAŞLADI

Müdürlüğümüzün organize ettiği ve Çubuk Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yürütülecek olan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrencilere akıl ve zekâ oyunlarını öğretecek olan öğretmenlerin eğitimi ile başlayacak olan 'Akıl Küpü' Projesi başladı.
AKIL KÜPÜ PROJESİ BAŞLADI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen, "Akıl Küpü" projesiyle okullarımızdaki öğrencilerin, zekâ potansiyellerini tanıması ve geliştirmesi; problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler geliştirmesi, hızlı ve doğru karar vermesi, sistematik bir düşünme yapısı geliştirmesi, akıl oyunları kapsamında bireysel, takım halinde ve rekabet ortamında çalışma becerileri geliştirmesi ve problem çözmeye yönelik olumlu bir tutum geliştirmesi beklenmektedir. İlçemizde Akıl ve zekâ oyunlarına öğretmen eğitimleri ile başlayarak farkındalık oluşturulmak istenmektedir.

Emine KARAHAN, Emine GÜRBÜZ ve Yunus Emre KARAKUŞ rehberliğinde yapılacak olan öğretmen eğitimleri için hizmetiçi eğitim takvimi oluşturulmuş ve ilk eğitimler 23 martta başlayacak şekilde planlanmıştır. Katılmak isteyen öğretmenlerimizin bir an önce MEBBİS üzerinden kayılarını yapmaları gerekmektedir. Okullar proje sonunda hem ailelerin hem de çocukların katıldığı akıl oyunları turnuvaları düzenleyecek ve sonrasında hem ailelere hem de velilere belgeler düzenlenecek. 2019-2020 yılını öğretmen eğitimleri ile tamamlanacak olup, bir sonraki eğitim öğretim yılında öğrenci eğitimlerine ağırlık verilecektir.

Çubuk İlçe Milli eğitim Müdürü Alican KILIÇ, bu proje ile çocukların günlük problemlere alışılmışın dışında, özgün ve farklı çözümler üretebilmesini, bir sorunun birden fazla cevabının olabileceğini görmesini ve alternatif cevaplar ortaya koyabilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Amaçlar arasında yer alan diğer konular ise zekâ oyunları ile çocukların dikkatlerini geliştirmek, aile içi iletişimi keyifli hale getirerek ve kaliteli vakit geçirilmesini sağlayarak güçlendirmektir. dedi.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.