ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akıllı Cihaz Tasarımı Eğitici Eğitimi projesi Ankara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

Ankara Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Teknik Destek Programı'nın Kasım-Aralık dönemi (6. Dönem) başvurularına ilişkin değerlendirmeler sonuçlanmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ARGE birimi tarafından hazırlanan "Akıllı Cihaz Tasarımı Eğitici Eğitimi" projesi yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmesi uygun bulunmuştur.    
Akıllı Cihaz Tasarımı Eğitici Eğitimi projesi Ankara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

Çubuk İlçe Müdürlüğü olarak, eğitim sistemindeki güncel gelişmeleri takip etmek ve değişen dünya sistemine ülkemizi, sorumluluğumuz altındaki öğretmen ve öğrencilerimizi hazırlamak adına ilçemizde görev yapan öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini arttırarak kodlama, robotik, tasarım vb. konularda kendilerini geliştirerek daha etkin görev yapabilmeleri sağlamak amacıyla hazırlanan "Akıllı Cihaz Tasarımı Eğitici Eğitimi" projesinde 40 saat eğitim alınacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Alican KILIÇ projeyle ilgili şunları kaydetti ;  " Teknoloji, dijital dönüşüm, geleceğin sınıfları, yazılım, tasarım, modelleme ve kodlama konusunda altyapısı olan öğretmenlerimize eğitim verdirerek, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin dijital dönüşüm ve geleceğin sınıfları konusunda ki bilgi seviyelerini artırmak ve projenin sürdürülebilirliğini sağlayarak bu amaç doğrultusunda teknoloji, dijital dönüşüm, yazılım, tasarım, modelleme ve kodlamaya ilgi duyan öğretmenimize uzmanlar tarafından profesyonel bir eğitim verilecektir. Projemizin Ankara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmesi bizleri çok memnun etmiştir" dedi.

Akıllı Cihaz Tasarımı Eğitici Eğitiminde, İleri Düzey Arduino Uygulamaları, 3 Boyutlu Yazıcılar ve Üretim Uygulamaları, Mobil Programlama ile Uygulamalar, Akıllı Cihaz Uygulamaları konularında öğretmenlerimize yönelik teorik ve uygulamalı eğitimler verilecektir.

 

21-01-2021

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.