ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İL MEM ERASMUS+ PROGRAMI AKREDİTASYONU KONSORSİYUM ÜYELERİ BELLİ OLDU.

2021 yılında Avrupa Birliği'nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı olan Erasmus+ programı kapsamında Okul Eğitimi Personel ve Öğrenici Hareketliliği alanında Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün akredite süreci devam etmektedir.
ANKARA İL MEM ERASMUS+ PROGRAMI AKREDİTASYONU KONSORSİYUM ÜYELERİ BELLİ OLDU.

 

Akreditasyona konsorsiyum üyesi olarak dahil olan, İlimiz genelindeki okullar/kurumlar Erasmus+ Programına uzun süreli katılabilme ve hareketlilik faaliyetleri için düzenli olarak hibe desteği alabilme imkânı bulmaktadırlar.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konsorsiyumuna dâhil olmak isteyen okullarımız başvurularını 18 Ocak 2022 tarihine kadar çevrimiçi olarak gerçekleştirmişlerdir. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan "İl Başvuru Değerlendirme Kurulu" tarafından yapılan değerlendirmeler  tamamlanmış,  sonuçlar ilan edilmiştir. Konsorsiyumlara seçilen kurumlar / okullar, Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından ilan edilen hibe kuralları gereğince belirlenmiştir. İlçemizden okul eğitimi, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi konsorsiyum üyeliği için 13 okul ve kurumumuz başvurmuş aşağıda yer alan okullar/kurumlar üyeliğe seçilmiştir.

Okul Eğitimi Konsorsiyumu

·         Münevver Osman Kaya Ortaokulu

Mesleki Eğitim Konsorsiyumu

·         Çubuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü

·         Çubuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

·         Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yetişkin Eğitimi Konsorsiyumu

·         Çubuk Halk Eğitimi Müdürlüğü

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü belirlenen okullar ile Türkiye Ulusal Ajansına Konsorsiyum Lideri olarak 23 Şubat 2022 tarihinde başvuru yapacaktır. Değerlendirme sonucunda Konsorsiyum içerisinde yer almasına karar verilen kurumlarla Türkiye Ulusal Ajansının takvimine bağlı olarak iletişime geçilecektir.

14-02-202214-02-202214-02-2022

 

 

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.