ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Kalkınma Ajansı "Mesleki Eğitime Yönelik Dijital İçerik Geliştirmede Artırılmış ve Sanal Gerçeklik Kullanımı Eğitici Eğitimi" Teknik Destek Projesi Kabul Edildi.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve AYBÜ ortaklığı ile hazırlanan Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Teknik Destek projesi kabul edildi.
Ankara Kalkınma Ajansı

Ankara Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Teknik Destek Programı'nın Kasım-Aralık dönemi (6. Dönem) başvurularına ilişkin değerlendirmeler sonuçlanmıştır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitemiz ve Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan "Mesleki Eğitime Yönelik Dijital İçerik Geliştirmede Artırılmış ve Sanal Gerçeklik Kullanımı Eğitici Eğitimi"  projesi yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmesi uygun bulunmuştur.   

Çubuk İlçe Müdürlüğü olarak, eğitim sistemindeki güncel gelişmeleri takip etmek ve değişen dünya sistemine ülkemizi, sorumluluğumuz altındaki öğretmen ve öğrencilerimizi hazırlamak, Okul ile Üniversite işbirliğini güçlendirme adına, Proje kapsamında 10 öğretim görevlisine ve Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda çalışan 10 öğretmene "Eğiticilerin Eğitimi" kapsamında sanal ve artırılmış gerçeklik ile dijital ders içeriği hazırlama eğitimi verilmesi planlanmaktadır. Ardından bu eğiticilerin Çubuk ilçesinde görev yapan mesleki eğitim öğretmenine aynı eğitim hizmetini sunması hedeflenmektedir. Çubuk ilçesinin yerelde desteklenmesine imkân verecek ve mesleki eğitim alanında eğitimin kalitesini yükseltecektir. Bu kapsamda katılımcılar Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atölyelerinde 60 saatlik eğitim alacaklardır.

Ankara Kalkınma Ajansı ile 04.02.2022 TR51/ 21/TD_TEK/0052 numaralı proje sözleşme imzalanmıştır. Proje faaliyetlerinin planlanması amacıyla gerçekleştirilen çevrimiçi toplantıda, AYBU Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. İhsan TOKTAŞ ve Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Alican KILIÇ ile AYBÜ Öğretim Üyeleri, Çubuk MEM Ar-Ge çalışanları ve Firma temsilcileri ile bir araya gelindi.

08-02-202208-02-202208-02-2022

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.