ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AŞAĞI ÇAVUNDUR ORTAOKULUN'DAN EVDE EĞİTİM UYGULAMASI

İlçemiz Aşağı Çavundur Ortaokulu, Lösemi tedavisi gören öğrencisi Berranur  ÜNAL'ın  eğitim faaliyetlerinden geri kalmaması için bir program dahilinde öğrencimizin evine giderek   derslerinde yardımcı oldular.
AŞAĞI ÇAVUNDUR ORTAOKULUN'DAN   EVDE EĞİTİM   UYGULAMASI

Okul Müdürümüz Zafer Alpaslan YILMAZ, yaklaşık 1.5 yıl önce ilik nakli olan ve evinde tedavi gören 6. Sınıf öğrencisi Berranur ÜNAL' ın derslerinden geri kaldığı için üzüldüğünü duyduklarını ve başarılı öğrencimizin akademik olarak arkadaşlarından geri kalmasını istemediklerini düşündüklerini ve öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek bir program dahilinde öğrencimize;  Türkçe, İngilizce, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Din Kültürü  dersleri olmak üzere  haftada 16 saat evinde eğitim vererek ona destek olmak istediklerini ifade etti.

Öğrencimizin annesi Şerife ÜNAL' ın annesi   Berrranur 'un öğretmenlerini büyük heyecan ile beklediğini ve derslerine çok çalışarak büyüyünce Genetik Mühendisi olarak ve kendi gibi hastalara yardımcı olmak istediğini belirtti.

İngilizce öğretmeni Ayşegül ERDOĞMUŞ; Berranur'u ziyarete gittiğimizde onun derslerime katılamıyorum bu yüzden ok üzülüyorum dediğini   ve bu durumu değiştirmek için Evde Eğitim uygulamasında   severek görev aldığını söyledi.

Türkçe öğretmeni Alperen EROL ise Berranur, arkadaşlarından katılamadığı derler için onların aldıkları notları istiyormuş, böyle azimli bir bir öğrenciye yardımcı olmak boynumun borcu derken Matematik öğretmeni Recep KAPLAN da dersler sırasında onun mutluluğunu görmek bizleri çok mutlu ediyor dedi.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ta uygulamamadan duyduğu memnuniyeti sosyal medya hesabından dile getirdi ve öğretmenlerimize teşekkür ederek, "Okul dört duvar değildir, hayat sahnesinin her anında eğitim vardır" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ ise 'Evde Eğitim Uygulaması' ile öğrencimize rahatsızlığı unutturan ve onun her zaman yanında olan Okul Müdürü ve öğretmenlerine teşekkür etti.

09-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-2020

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.