ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATASÖZLERİ VE DEYİMLER YARIŞMASI İLÇE ELEMELERİ

Bu sene altıncısı düzenlenen Geleneksel Atasözleri ve Deyimler Yarışması Çubuk ilçe elemeleri 22 Mart 2016 Salı günü, Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Kültür Merkezinde düzenlendi.
ATASÖZLERİ VE DEYİMLER YARIŞMASI İLÇE ELEMELERİ

Ankara ili İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı ilkokullar arasında eğitsel ve kültürel etkinlikleri artırmak, okullar ve öğrenciler arasında kaynaşma ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla düzenlenen Atasözleri ve Deyimler Yarışması’nın ilçe elemeleri, sekiz okulun katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Yavuz Selim İlkokulu, Şehit Piyade Üsteğmen Muharrem Kaleli İlkokulu, Çubuk İlkokulu, Türk Telekom İlkokulu, Dumlupınar İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Toki İlkokulu ve Bekir Yılmaz İlkokulu’nun katılım gösterdiği yarışma oldukça heyecanlı geçti.

 

Yarışmaya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Akif BULUT, okul müdürleri, danışman öğretmenler ve arkadaşlarını desteklemek üzere gelen öğrenciler katıldı.

 

Etkinlik; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal eden şehitlerimiz ve 21 Mart 2016 tarihinde Mardin Nusaybin’de gerçekleştirilen terör saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre TUNCA’ nın anısına 1 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

Yarışmacıların masalara yerleşiminin sağlanması için okul sözcüleri tarafından kura çekimi yapıldı. Yarışma süresince uyulması gereken kuralların okunması ve jürinin tanıtılmasının ardından, yarışma oturumuna geçildi.

 

Okullar arasında kıyasıya bir rekabetin yaşandığı ve 20 asıl sorunun sorulduğu birinci oturumun sonunda Türk Telekom İlkokulu ile Dumlupınar İlkokulu arasında yaşanan eşitlik sonucu, yarışmanın yedek sorulardan oluşan ikinci oturumuna geçildi. Gerçekleştirilen ikinci oturumda ise Türk Telekom İlkokulu öğrencileri birinci olarak ilçemizi Keçiören’de yapılacak yarışmada temsil etmeye hak kazandılar.

 

Yarışma sonunda jüri heyetine teşekkür belgeleri, tüm katılımcılara katılım belgeleri ve birinci olan okula derece belgeleri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Akif BULUT tarafından verildi.

 

Keçiören´de ilçemizi temsil etmeye hak kazanan, danışmanlığını sınıf öğretmenleri Seyfettin ATLI´nın yaptığı Türk Telekom İlköğretim Kurumları 4/A sınıfı öğrencilerinin isimleri ise şöyle:

 

Naime ERDEM

Mina KAYNARTAŞ

Yasin PALTACI

 

 

23-03-201623-03-201623-03-201623-03-201623-03-201623-03-201623-03-201623-03-201623-03-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.