ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇUBUK AKADEMİ 3 YAŞINDA

2016-2017 eğitim öğretim yılında Çubuk Akademi ailesine katılan öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelindi.
ÇUBUK AKADEMİ 3 YAŞINDA

Çubuk Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 19.10.2016 tarihli Kaymakamlık oluru ile ilçe sınırları içerisinde, farklı eğitim kurumlarında öğrenim görmekte olan, 15-19 yaş grubunda yer alan; hayal gücü yüksek, sanatla ilgilenen, liderlik kapasitesi bulunan, akademik alanlarla ilgili ve yetenekli öğrencilerin; kendini ve çevresini doğru tanıması, toplumsal hayata aktif katılması, kendi kültürel değerleri, örf ve adetleri, geleneksel sanat dalları hakkında doğru bilgiye sahip olabilmesi adına konferans, gezi, tiyatro, panel, söyleşi vb. kültürel, sanatsal etkinlik ve organizasyonlar düzenleyerek kişisel kariyer ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile “Çubuk Akademi” projesi iş birliği protokolü imzalanmıştır.

Bu kapsamda proje çalışmasının verimli bir şekilde yürütülebilmesi için 11 Kasım 2016 Cuma günü Çubuk Halk Eğitimi Merkezinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt KÜPELİ, Çubuk Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Veyis ALMIŞ, projeden sorumlu danışman öğretmenler ve Çubuk Akademi üyesi öğrencilerin katılımıyla “Çubuk Akademi Projesi Eşgüdüm ve Planlama Toplantısı” yapıldı.

Toplantı 2015-2016 eğitim öğretim yılı Çubuk Akademi Projesi faaliyetlerini içeren sinevizyon gösterimi ile başladı. Akabinde öğrencilerin projeden beklentileriyle ilgili görüşlerinin alınması amacıyla online olarak hazırlanmış 40 soruluk,  “Öğrenci Beklenti ve Hazırbulunuşluk Anketi” uygulandı.

Proje süresince öğrencilerin sorumluluklarını ve uyulması gereken kuralları içeren, Çubuk Akademi Öğrenci Sözleşmesi her öğrenci tarafından imzalandı. Öğrenciler aracılığıyla velilere ulaştırılması için veli izin belgeleri öğrencilere verildi. Öğrenci tanıma formları öğrencilere dağıtılarak, öğrenciler tarafından doldurulması sağlandı.

Her okuldan Çubuk Akademi Projesi üyesi öğrencilerin koordinasyonunun sağlanması için oylama yapılarak birer temsilci seçildi. Seçilen okul temsilcileri arasından da seçim ile Çubuk Akademi öğrenci başkanı ve başkan yardımcısı seçildi. 

Toplantı sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt KÜPELİ, projenin önemi ve mahiyeti hakkında öğrenciler ile kısa bir söyleşi yaptı. Öğrenci ve danışman öğretmenlerden gelen soruların cevaplanmasının ardından toplantı sona erdi.

 

14-11-201614-11-201614-11-201614-11-201614-11-201614-11-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.