ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇUBUK AKADEMİ PROJESİ "BİR NEFES SIHHAT" KONULU SÖYLEŞİ

Çubuk Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 09.10.2019 tarihinde Kaymakamlık oluru ile "Çubuk Akademi" projesi iş birliği protokolü imzalanmıştır.
ÇUBUK AKADEMİ PROJESİ

Çubuk Akademi Projesi kapsamında 17 lisemizden belirlenen kriterler doğrultusunda seçilen 110 öğrencimiz ve 14 Danışman Öğretmenimiz ile Milli Eskrimci ve Eskrim Antrenörü Mustafa KALENDER- Milli Judocu ve Antrenör Ahmet KOÇYİĞİT' in katılımıyla 13.01.2020 Pazartesi günü Çubuk Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans salonunda 12.00-13.30 saatleri arasında " Bir Nefes Sıhhat " konulu söyleşi gerçekleştirilmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Biriminden Demet YILDIRIM' ın sunumu ile gerçekleştirilen program, açılış ve program içeriğinin okunmasıyla devam etti.

Söyleşinin birinci bölümünde Milli Eskrimci ve Eskrim Antrenörü Mustafa KALENDER'in özgeçmişi, katılmış olduğu müsabakalar ve organizasyonlar ile ilgili tanıtım video gösterimi yapıldı.

Bir Nefes Sıhhat Konulu Söyleşinin Eskrim sporu ile ilgili bölümünde Eskrim Antrenörü Mustafa KALENDER;

"Eskrim Sporu ile Beden Eğitimi Öğretmenim Aysel Ünsalan vesilesiyle tanıştım. İtalya ve Fransa kökenli ferdi bir spordur eskrim. Benliğin gelişiminde çok etkilidir. Eskrime gönül vermiş insanların hayata tutunmakta zorlanmadıklarını ve başarılı olduklarını gözlemledim. Eskrim için satrancın ayakta oynananı da derler ama satrancın aksine, saniyenin onda biri kadar bir sürede karar verip hamle yapmak zorundasınız. Bu da sizi ani karar verme uygulama yönünde geliştirir. Mücadele gücünüzü artıran bir yanı vardır. Bir savaş stratejisidir eskrim. Eskrim bir yoğunlaşmadır. Aşırı konsantrasyon gerektirdiği için, hiperaktif çocukların tedavisinde önerilen bir spor dalıdır aynı zamanda. Bütün dünyada özellikle hava harp okullarında zorunlu spor dalıdır ve pilotların bu spor sayesinde birçok kazanım ede ettiklerini ifade etti.

Söyleşi sonunda öğrencilerin hazırlamış oldukları sorular cevaplandırıldı.Çubuk Akademi Öğrencilerini temsilen; Ahi Evran MTAL Öğrencisi Ahmet ÖZALP tarafından Mustafa Kalender' e günün anısına çiçek takdim edildi. 

Söyleşinin ikinci bölümünde Milli Judocu ve Judo Antrenörü Ahmet KOÇYİĞİT 'in özgeçmişi, katılmış olduğu müsabakalar ve organizasyonlar ile ilgili tanıtım video gösterimi yapıldı.

Bir Nefes Sıhhat Konulu Söyleşinin Judo sporu ile ilgili bölümünde Judo Antrenörü Ahmet KOÇYİĞİT;

'2014 yılında Ankara Ego sporda Antrenörlüğe başladım birçok Türkiye şampiyonu ile  Avrupa ve Balkan Şampiyonalarında ülkemizi başarı ile temsil eden başarılı sporcular yetiştirdim, 2016 yılında Çubuk Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünde antrenör olarak görev yapmaya başladım burada da kısa zamanda 1 balkan şampiyonluğu 1 balkan üçüncülüğü  4 Türkiye şampiyonluğu 3 Türkiye ikinciliği ve 4 Türkiye üçüncülüğü ile Anadolu Yıldızlar ligi Şampiyonluğu ve bu yıl temmuz ayında Türkiye Milli Takımı antrenörü olarak Romanya'da katıldığımız Balkan şampiyonasında takım halinde Şampiyon olarak bayrağımızı en tepede dalgalandırdık.

 Sportif başarılarımız yanı sıra çocuklarımız sahte Yabancı kahramanlara özenmesin, kendi gerçek kahramanlarını tanısınlar diye spor salonumuza şehitler köşesi yaptık, düzenli olarak her bayram öncesi arife günleri şehit mezarlarını ziyaret ediyoruz bayramlarda şehit ailelerini ziyaret ediyoruz, anneler gününde şehit annelerinin elini öpüyoruz, buna benzer pek çok projeyi sporcularımızla düzenli olarak yaparak çocuklarımıza sadece spor değil manevi ve insani duyguları da aşılamaya çalışıyoruz dedi.

KOÇYİĞİY ayrıca yeni bir çalışma başlatarak Çubukta yaşayan Down Sendromlu, işitime engelli ve görme engelli çocuklarımızın hayatlarına dokunabilmek onları normal hayata bütünleşmelerini sağlamak ve başarılar kazanmak için Engeliler Judo Takımı kurdum. Şu an 10 engelli sporcumuz var ilerleyen zamanlarda daha fazla çocuğumuza ulaşarak bu alanda da başarılı sporcular yetiştirmeyi hedeflediğini ifade etti.

Söyleşi sonunda öğrencilerin hazırlamış oldukları sorular cevaplandırıldı.Çubuk Akademi Öğrencilerinden ve aynı zamanda Judo sporunda derece alan Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Öğrencisi Hilal SEÇEN ve Aslı BOZKURTtarafından Ahmet Koçyiğit e günün anısına çiçek takdim edildi. 

Toplu ve bireysel olarak fotoğraf çekimleri ile etkinlik tamamlandı.

14-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-2020

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.