ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇUBUK AKADEMİ PROJESİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME (GİRİŞ DERSİ) TOPLANTISI YAPILDI

Çubuk Belediyesi, Gençlik Hizmetleri Spor ilçe Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen  ‘Çubuk Akademi Projesi’  tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, 14 Kasım Çarşamba günü İlçemiz Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Salonunda yapıldı.  
ÇUBUK AKADEMİ PROJESİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME (GİRİŞ DERSİ) TOPLANTISI YAPILDI

Tanıtım toplantısına; İlçemiz Kaymakamı Uğur SEZER, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN,  Belediye Başkan Yardımcısı Zeki METİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, , Okul Müdürlerimiz, projeden sorumlu danışman öğretmenler ve Çubuk Akademisi öğrencileri katıldı. 

 

 Proje ile,  İlçemiz sınırları içerisinde, farklı eğitim kurumlarında eğitim almakta olan, 15-19 yaş grubunda yer alan, hayal gücü yüksek, sanatla ilgilenen, liderlik kapasitesi bulunan, özel akademik alanlarla ilgili ve yetenekli öğrencilerin; kendisini ve çevresini doğru tanıması, toplumsal hayata aktif katılması, kendi kültürel değerleri, örf ve adetleri, geleneksel sanat dalları hakkında doğru bilgiye sahip olabilmesi adına konferans, gezi, tiyatro, panel, söyleşi vb. kültürel, sanatsal etkinlik ve organizasyonlar düzenleyerek kişisel kariyer ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amaçlamıştır.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantıda, Çubuk Ar-ge birimi Koordinatör Öğretmeni Özgün DEVRİM, proje hakkında bilgilendirme yaparken, 5 yıllık çalışmalar hakkında bir video slayt sunumu yaptı.

 

Programda konuşan Murat ASLAN “Projenin 5 yaşında olduğunu ve ilçedeki tüm kurumların bu projeye  katkı verdiğini, proje kapsamında bugüne kadar onlarca sanatçı, düşünür, akademisyen, alanında fark yaratmış kişilerin ilçede öğrencilerle buluştuğunu belirtti. Kapasitelerinin sınırlı olması nedeniyle öğrenciler arasında eleme yapıldığını, bu yıl 11 devlet, 4 özel okul olmak üzere; 15 ortaöğretim kurumundan 123 öğrencinin, belirlenen seçim ölçüler doğrultusunda seçildiğini, bu yılında verimli bir şekilde geçirileceğini ümit ettiğini söyledi.

 

Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN ise konuşmasında;  Proje çalışmasının Osmanlı eğitim sistemi içerisinde yer alan Enderun uygulamalarından esinlenildiğini,  ülkemizin geleceğine yön vermekte gençlerin kilit noktada yer aldıklarını, bunun için nitelikli insan gücüne ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Çubuk Akademi Projesinin bu amaçlar doğrultusunda yürütülmeye devam edeceğini, bu yıl ki çalışmalarda da akademi öğrencilerine başarılar diliyorum dedi.

 

Çubuk Kaymakamı Sayın Uğur SEZER konuşmasında; Bilim, felsefe, gelişim merakla başlamıştır. Hayaller olmadan gerçeklere ulaşmak zor olacaktır. Tarihimizde Fatih Sultan Mehmet gemileri karadan yürütürken sizlerin yaşındaydı. Bizler geçmişimizden güç alarak geleceğimize yön vereceğiz. İnsan hayatında kullanılan en istenmedik kelime ‘Keşke’ kelimesidir. Merak ve hayallerinizden asla vazgeçmeyin derken, projeyi Çubuk İlçesi içinde çok değerli bulduğunu ifade etti.

 

Toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan’ın İlk ders kapsamında;  verdiği “Adalet, Arzu, Öfke kavramları ve hayatımızdaki yeri” konulu seminer ile sona erdi.

16-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-2018

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.