ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇUBUK AKADEMİ PROJESİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Çubuk Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 09.10.2019 tarihinde Kaymakamlık Olur'u ile ilçe sınırları içerisinde, farklı eğitim kurumlarında eğitim almakta olan 15-19 yaş grubunda yer alan, hayal gücü yüksek, sanatla ilgilenen, liderlik kapasitesi bulunan, özel akademik alanlarla ilgili ve yetenekli öğrencilerin; kendini ve çevresini doğru tanıması, toplumsal hayata aktif katılması, kendi kültürel değerleri, örf ve adetleri, geleneksel sanat dalları hakkında doğru bilgiye sahip olabilmesi adına konferans, gezi, tiyatro, panel, söyleşi vb. kültürel, sanatsal etkinlik ve organizasyonlar düzenleyerek kişisel kariyer ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile "Çubuk Akademi" projesi iş birliği protokolü imzalanmıştır.
ÇUBUK AKADEMİ PROJESİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Bu kapsamda proje çalışmasının verimli bir şekilde yürütülebilmesi için 17 Ekim 2019 Perşembe günü 15.30-17.00 saatleri arasında Çubuk Bilim Sanat Merkezi Kütüphanesinde; Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN başkanlığında, projeden sorumlu müdür yardımcıları ve danışman öğretmenleri ile "Çubuk Akademi Projesi bilgilendirme ve planlama toplantısı" yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN açılış konuşmasında,  uzun süredir gerçekleştirilen proje ile farklı yeteneklere sahip öğrencilerimizi tespit edip onların gelişimlerine ışık tutacak etkinlikler ile toplumda daha değerli,  özgüvenli bireyler olmasını ve tecrübeleri ile örnek çalışmalara imza atmalarını hedefliyoruz dedi.

ASLAN, özellikle yurtdışı projeleri kapsamında yapılan faaliyetlerin öğrencilerimizin kişisel gelişimi konusunda inanılmaz etki ettiğine defalarca şahit olduğunu ve  seçilecek öğrenci  tespiti konusunda siz öğretmenlere   geleceğimiz adına  büyük  sorumluluk düşüyor dedi.

Toplantı, Proje kapsamında görevlendirilen katılımcılar ile tanışılması, ubuk Ar-ge biriminden Özgün DEVRİM proje çalışmasının dünü ve bugünü ile ilgili istatistiki bilgileri içeren tanıtım sunumu  devam ederken, Çubuk Akademi projesi kapsamında önceki 2018-2019 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen etkinlik ve faaliyetleri gösteren sinevizyon gösterimi yapıldı.

Organizasyon, 2019-2020 eğitim öğretim yılı "Çubuk Akademi Projesi" için liselerimizden seçilecek öğrenci kontenjanları, öğrenci seçim kriterleri, projenin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için dikkat edilmesi gerekli hususların görüşülmesi ile devam ederken, katılımcılarının görüş ve önerileri sona erdi.

18-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-2019

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.