ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇUBUK AKADEMİ’DE MEZUNİYET HEYECANI

2015-2016 eğitim- öğretim döneminde Çubuk Akademi’ye seçilerek Akademi faaliyetlerine katılan öğrenciler mezuniyet belgelerini düzenlenen tören ile aldılar.
ÇUBUK AKADEMİ’DE MEZUNİYET HEYECANI

Çubuk Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklığında öğrencilerin; kendini ve çevresini doğru tanıması, toplumsal hayata aktif katılması, kendi kültürel değerleri, örf ve adetleri, geleneksel sanat dalları hakkında doğru bilgiye sahip olabilmesi adına konferans, gezi, tiyatro, panel, söyleşi vb. kültürel, sanatsal etkinlik ve organizasyonlar düzenleyerek kişisel kariyer ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Çubuk Akademi’nin mezuniyet töreni 22 Haziran 2016 tarihinde Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Törene Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yazar İbrahim ÇELİK, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN, Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü ACIELMA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, Şube Müdürü Ali ÖZTÜRK, Şube Müdürü Akif BULUT, Çubuk Akademi İstişare Heyeti üyesi Recai ÖZDEMİR, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Çubuk Akademi projesine çok emeği geçen Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt KÜPELİ ise babasının geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı mezuniyet törenine katılamadı.

Sunuculuğunu Çubuk Akademi öğrencileri Zuhal OĞUZ ve Yunus KALKAN’ın yaptığı mezuniyet töreninin açılış konuşmasını Çubuk Akademi’den sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü ACIELMA yaptı. Çubuk Akademi’nin 2015-2016 eğitim- öğretim yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatan Acıelma, “Çubuk Akademi ile yıl içerisinde toplam 13 faaliyet gerçekleştirdik. Öğrencilerimizi çeşitli alanlarda kendini kanıtlamış pek çok yazarla buluşturduk. Öğrenciler önceden kitaplarını da okudukları yazarlarımızla sohbet etme imkanı buldular. Hacı Bayram Cami, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı  Beştepe Millet Cami ve TRT’ nin gezildiği Ankara gezimizi düzenledik. Ordu-Trabzon-Rize-Artvin şehirlerini kapsayan karadeniz gezisi ile birlikte Gürcistan- Batum’a yurtdışı gezimizi gerçekleştirdik. Dolu dolu geçen bir yılın sonunda bugün mezuniyet törenimizi yapmak üzere bir araya geldik.” şeklinde konuştu.

Çubuk Akademi kız öğrenci temsilcisi Melike DENİZ yaptığı konuşmasında; Akademi üyesi arkadaşları adına yürütülen faaliyetlerde emeği geçen herkese teşekkür etti. Çubuk Akademi’ nin bir proje olmaktan öteye giderek kurumsallaşmasının gerektiğini, Akademi üyesi öğrencilerin sosyal- kültürel faaliyetler yapabilecekleri akademiye ait çok amaçlı bir tesisin hayata geçirilmesini istediklerini söyledi.

Çubuk Akademi erkek öğrenci temsilcisi Abdullah Furkan AKTAŞ ise, “Çubuk Akademi üyesi bir öğrenci olarak bizim için gerçekleştirilen her faaliyette kendimizi daha da özel hissettik. Bu çalışmaların hakkını verebilmek adına yaptığımız her işte daha özenli olduk. Yazarlarla gerçekleştirilen söyleşiler, düzenlenen geziler bizlerde müthiş bir tat ve unutulmaz izler bıraktı.” şeklinde konuşarak projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Çubuk Akademi 2015- 2016 eğitim- öğretim yılı faaliyetlerini içeren sinevizyon gösteriminin ardından konuşan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN Çubuk Akademi’ye kültür, sanat ve eğitimde başarılı lise öğrencilerinin seçildiğini ve yıl boyunca sıkı bir eğitime tabi tutulduklarını belirtti. “İkinci mezunlarını verdiğimiz Çubuk Akademi projesinden bugüne kadar 300 öğrencimiz yararlandı. Bu projenin gençlere az da olsa bir katkısı oluyorsa ne mutlu bize.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN’ın konuşmasının akabinde konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yazar İbrahim Çelik ise, “Yöneticiler maddi olarak ne yaparlarsa yapsınlar sonrasında arkalarından gelen kişiler bunları değiştirebilirler. Ancak insana dair yapılan hizmetlerin değiştirilmeyeceğini ve unutulmayacağını düşünüyorum. Çubuk Akademi’nin uzun vadede ülkenin geleceğine dair önemli bir etkisi olacaktır. Çubuk Akademi’de geçirdiğiniz günlerin ömrünüzün en güzel ve unutulmaz günleri olacağına eminim. Burada kazandıklarınız bundan sonraki hayatınıza yön verecektir.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğrencilere mezuniyet belgelerini verdi. Çekilen hatıra fotoğraflarının ardından öğrenci velileri ve öğrencilerle birlikte iftar yapıldı.

 

24-06-201624-06-201624-06-201624-06-201624-06-201624-06-201624-06-201624-06-201624-06-201624-06-201624-06-201624-06-201624-06-201624-06-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.