ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇUBUK BİLSEM ile AYBÜ İşbirliği Protokolü

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi arasında özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde işbirliği yapmayı hedefleyen "İşbirliği Protokolü" yapılan törenle imzalandı.  
ÇUBUK BİLSEM ile AYBÜ İşbirliği Protokolü

Özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde üniversite-bilim sanat merkezi işbirliğini ortaya çıkarmayı ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin güçlü akademik deneyimini özel yetenekli öğrencilerin eğitimine aktarmayı amaçlayan, bu suretle Çubuk Bilim ve Sanat Merkezinde eğitim almakta olan özel yetenekli öğrencilerimiz ile ortak eğitim, proje, gözlem, deney, gezi, patent, atölye çalışması ile öğretmen eğitimleri vb faaliyetlerde  işbirliği yapmayı hedefleyen "İşbirliği Protokolü" Ankara Milli Eğitim Müdürü Sayın Turan AKPINAR ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Sayın İbrahim AYDINLI arasında imzalandı.

 

İmza Törenine Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat ASLAN, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Dairesi Şube Müdürü Sayın Ahmet BAŞAR, Çubuk AYBÜ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr Sayın Hüseyin AYHAN, Çubuk AYBÜ Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Dr. Sayın Faruk MERT, Çubuk Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Dr. Taner AŞÇI ile davetliler katıldı.

 

İmza töreninde, eğitim kurumları ile işbirliğine büyük önem verdiğini belirten Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın İbrahim AYDINLI protokolün imzalanmasının ardından her alanda azami işbirliği yapılması gerektiğini ve bunun gerçekleşmesi için gerekli gayreti göstereceklerini belirtti. Eğitim kurumlarımıza hayırlı olmasını temenni eden Sayın AYDINLI, Ankara'daki eğitim kurumları ile işbirliği içinde eğitimde kalitenin her geçen gün yükseltilmesi için gayret göstereceklerini de sözlerine ekledi.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Sayın Turan AKPINAR Milli Eğitim Bakanlığının 2023 vizyonu çerçevesinde akademik camia ile öğretmenlerimizin eğitim kurumlarımızda bir araya getirilmesi amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirterek, öğretmenlerimizin sahip oldukları deneyim ile üniversitelerimizin sahip olduğu bilgi birikiminin Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlara aktarılması büyük önem arz etmektedir dedi. Bu tür girişimlerin Ankara'daki eğitim hizmetlerine önemli katkılar sağlayacağını belirten Sayın AKPINAR, Öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.  

 

İmza altına alınan işbirliği protokolü kapsamında merkezimiz ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ortak bilimsel etkinlik ve eğitim faaliyetleri planlayacaktır. Bu kapsamda görevli akademisyenler ile öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin ortak eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmesi sağlanacaktır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin laboratuvar ve atölyelerinin de kullanılacağı eğitim faaliyetlerine Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından görevlendirilen Akademik Danışmanlar da eşlik edecektir.

06-01-202006-01-202006-01-202006-01-202006-01-2020

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.