Haberler ÇUBUK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN “GÖNÜLLERİN EFENDİSİ” YARIŞMA SINAVLARI YAPILDI.

ÇUBUK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN “GÖNÜLLERİN EFENDİSİ” YARIŞMA SINAVLARI YAPILDI.

Değerler eğitimi kapsamında, Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Gönüllerin Efendisi Peygamberimiz”  Peygamberimi Öğreniyorum (Orta Okullar) ve Peygamberim (Liseler) adları altında yapılan yarışma sınavlarına dört okul ev sahipliği yaptı. Çubuk Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Hayri Aslan Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Çubuk Liselerinde 2. ve 3. sü  13-14 Nisan 2013 Cumartesi ve Pazar günü yapıldı.

 

    Birincisi  31 Mart 2013 Pazar günü “Vahyin Gölgesinde” Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması  adı altında Çubuk Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde  yapılan  değerler eğitimi bilgi yarışması sınavlarının  ikincisi ve üçüncüsü  bu hafta 13 Nisan 2013 Cumartesi günü  ve 14 Nisan 2013 Pazar günü yapıldı.  

     Toplam 3500 ü aşkın öğrencinin müracaat ettiği bu sınavlara hazırlanmak için katılan  öğrenciler 2012- 2013 eğitim öğretim yılı başından beri hazırlanıyorlardı. Müracaat ettiklerinde kendilerine verilen Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an-ı Kerim Cep Meali, Diyanet İşleri Başkanlığı Peygamberimi Öğreniyorum ve  Diyanet İşleri Başkanlığı Peygamberim kitapları ile hazırlandılar.

     İyilik, Sevgi, Adalet, Merhamet, Vefa gibi değerlerin öne çıkması arzulanan bu yarışmalarda Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in anlaşılması, anlayarak okuma alışkanlığının öne çıkması, Peygamber Efendimizin Hayatının 3000 öğrenci tarafından altı çizilerek defalarca okunmuş olması; Bu yarışmaların ,  değerlerimizin topluma hakim olması noktasında ne kadar önemli bir fonksiyon icra ettiği gerçeğini fark etmemizi sağladı, değerlendirmesi yapıldı.

     Sınav sonuçlarının 18 Nisan 2013 ten itibaren Çubuk Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi web sitesinde yayınlanacağı ve okullara da resmi yazı ile duyurulacağı bildirildi.  

     Her üç sınavdan da dereceye girenlerin ödüllendirileceği törenin 30 Nisan 2013 de yapılacağı bilgisini veren yetkililer, bu yarışmalarda her kategorinin birincilerine dizüstü bilgisayar (Toplam 3 Dizüstü), ikincilerine yarım altın (Toplam 3 Yarım Altın) , üçüncülerine çeyrek altın (Toplam 3 Çeyrek Altın)  ve ilk 10 a giren toplam 30 öğrenciyi Çanakkale Gezisi ile ödüllendireceklerini bildirdiler.

     200 kadar gönüllü gözetmenin görev aldığı bu sınavlar huzur içinde, sağlıklı bir şekilde gerçekleşti.

     Okulların bahçelerinde çocuklarının sınavda başarılı olması için dua eden veliler, “ÖSYM nin sınavları gibi bir sınav tertiplemişler. Allah razı olsun”, “Katılan herkesin kazanacağı bir yarışma, yardımcı olan herkesin kazanacağı bir yarışma, Allah razı olsun”, şeklinde değerlendirmeler yaptılar.

      Yarışmayı tertipleyen yetkililer ödüllerin temininde kendilerini boş çevirmeyen, bu çalışmaları gönülden destekleyen Saygıdeğer Çubuk Esnafına teşekkürü unutmadılar. “İnsanımızın hamiyetperverliği  bizi böyle bir çalışmaya kalkışma konusunda cesaretlendirdi. Allah hepsinden razı olsun” değerlendirmesinde bulundular.

     Çubuk’un herkesin çocuk yetiştirmek için tercih edeceği bir ahlak merkezi, huzurlu, güvenli bir yaşam alanı olmasını istediklerini belirten yetkililer, bunun da ancak değerlerimize sahip çıkmakla, değerlerimizi yaşayan bir nesil yetiştirmekle mümkün olacağını dile getirdiler. 

     18 Nisanda Açıklanacak Olan "Sınav Sonucunu" Buraya Tıklayarak Öğrenebilirsiniz !

 Yayın:16.04.2013 - Güncelleme:17.04.2013 - 08:54 - Görüntülenme:715 - İlgili Birim : İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - İlgili Birim Telefonu : 312 837 18 30