ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çubuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Yükselen Fen Lisesi eTwinning Proje Ekibinin Müdürlüğümüzü Ziyareti

Çubuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Yükselen Fen Lisesi,  okullarında ortak olarak yürütmüş oldukları eTwinning çalışmalarını paylaşmak üzere 10.03.2022 tarihinde proje çalışmalarında yer alan öğrenciler ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Alican Kılıç'ı makamında ziyaret ettiler.
Çubuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Yükselen Fen Lisesi eTwinning Proje Ekibinin Müdürlüğümüzü Ziyareti

Çubuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Koordinatör öğretmeni Selma MERAL ve Yükselen Fen Lisesi Koordinatör öğretmeni Çiğdem ORAKÇI yürütülen Projeler hakkında bilgiler verdiler.

Çiğdem ORAKÇI; "Özel Yükselen Fen Lisesi ve Çubuk Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi olarak kuruculuğunu üstlendiğimiz eTwinning projemizde (P.L.A.Y. (Physics Learn And Yuppi) öğrencilerimizde fizik dersine olan ön yargıyı yenmek, fizik dersini oyunlaştırarak daha eğlenceli hale getirmek temel hedefimiz olmuştur. Projemizde öğrencilerimize web2 araçlarını kullandırarak teknolojiyi doğru kullanmayı öğrettik. " İfadelerinde bulundu.

Selma MERAL; "Liseye başlarken fizik dersinden korkan öğrencilerimiz için fizik artık en kolay ders oldu. Kuruculuğunu ülkemizin yaptığı projede; Tekirdağ, Hırvatistan ve Portekiz' den de ortak okullar yer almaktadır. Ortaklarımız ile yaptığımız çevrimiçi etkinlikler sayesinde öğrencilerimizin dil becerileri de gelişmektedir." dedi.

Öğrenciler kuruculuğunu üstlendikleri eTwinning projesinde (ETHICAL NATURE , ETİK DOĞA) doğa bilinci kazandırarak sürdürülebilir gelecek, yeşil beceri, sıfır atık gibi 21.yy becerilerine dikkat çekmek istediklerini. Projeyi web2 araçlarıyla harmanlayarak, teknolojinin bilinçli kullanılmasını hedeflediklerini, çevrimiçi yapılan etkinlikler sayesinde hem farklı kültürleri tanıdıklarını hem de dil becerilerini geliştirdiklerini, Dile getirerek İlçe de düzenlenecek doğa etkinliklerinde biz de varız dediler.

İlçe Şube Müdürü Hacı Arslan ATMAN; Öğrencilerimizin, enerjilerini ve düşüncelerini projeler üzerinde etkinleştirmeleri, gayret sarf etmeleri, bizleri ziyadesiyle mutlu etmekte ve umutlandırmaktadır.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ; "İlçemizdeki öğretmen ve öğrencileri, Avrupa'daki meslektaşları ve öğrencileri ile ortak amaçlar için bir araya getiren eTwinning çalışmalarına okullarımız ve öğretmenlerimizin katılımı mutluluk vericidir. Bu manada farklı okullardaki öğretmenlerin ortak bir konu üzerinde proje tasarlayıp yürütmesini ve öğrencilerin farklı alanlardaki becerilerini geliştirmelerini sağlarken kültürler arası hoşgörü ve anlayışı da benimsemesi önem arz etmektedir. İlçemize bağlı okul ve kurumların eTwinning çalışmaları hakkında farkındalığın arttırılması ve rehberlik konusunda katkı sağlayan koordinatörümüz ve dâhil olan öğretmenlerimize, bu alanda faaliyetlerini sürdüren tüm meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunarız. Bu konuda her türlü desteğimizle yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz. " dedi.

11-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-2022

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.