ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYET İLKOKULU ÖĞRETMENİMİZDEN LÖSEMLİ ÖĞRENCİMİZE EVDE EĞİTİM

Çubuk Cumhuriyet İlkokulu öğretmeni ve müdür yardımcısı Ergin ALTUN lösemi tedavisi gören 8 yaşındaki Mehmet Emin EREN' e evde eğitim vererek okuma yazma öğretti.
CUMHURİYET İLKOKULU ÖĞRETMENİMİZDEN LÖSEMLİ ÖĞRENCİMİZE EVDE EĞİTİM

İki buçuk yaşında yakalandığı hastalık nedeniyle kemoterapi tedavisi gören minik Mehmet'i Cumhuriyet İlkokul öğretmeni Ergin ALTUN verilen eğitimler ile yeniden hayata bağladı.

Anne ve babası fabrikada çalıştığı için, dedesi ve babaannesi tarafından bakılan öğrencimiz,  Ergin öğretmenin haftanın belirli günlerinde evde verdiği dersler sayesinde okumayı öğrenirken okula gitme azmi ile adım atmaya başladı.

Mehmet Emin EREN 'in çok zeki ve çalışkan olduğunu ifade eden ALTUN,  anlattıklarımı çabuk kavrıyor ve buda bizleri mutlu etmeye yetiyor dedi.

Okul Müdürü Ali BODUR ise,  Mehmet Eren'i zaman zaman okula getirerek arkadaşları ile kaynaşmasını sağladıklarını ifade ederken, eğitim ile hayatı değişen Mehmet 'in hareket etmekte güçlük çeken yavrumuzun bugün bizleri kapıyı açarak karşılamasının gururu biz yetiyor dedi.

Verilen eğitimler ile yeni hayallere kavuşan Mehmet, önce asker sonra öğretmen olmak olmak istediğini belirtirken, evin babaannesi Akkız EREN ise,  öğrencimize kucak açan ve gelişimine katkıda bulunan öğretmen ve Okulumuz Müdürüne teşekkür etti.

28-11-201928-11-201928-11-2019

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.