ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEMOKRASİ EĞİTİMİ VE OKUL MECLİSİ ÇUBUK İLÇE TEMSİLCİLERİ SEÇİLDİ

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri uygulama yönergesi çerçevesinde Çubuk ilçe temsilcisi seçimleri gerçekleştirildi.
DEMOKRASİ EĞİTİMİ VE OKUL MECLİSİ ÇUBUK İLÇE TEMSİLCİLERİ SEÇİLDİ

Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürü oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerileri kazandırma amacıyla 2016-2017 eğitim öğretim yılı “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İlçe Temsilcileri Seçimi” 7 Kasım 2016 Pazartesi günü yapıldı. Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen ilçe temsilcileri seçimine; İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer MOLLAHÜSEYİNOĞLU, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan seçim süreci, 15 Temmuz demokrasi şehitleri konulu sinevizyon gösterimi ile devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN açılış konuşmasında, “Demokrasi şölenimize hoşgeldiniz. Bugün Ankara’da bizi temsil edecek öğrencimizi seçeceğiz. Bu yaşlarda bir seçim ortamında bulunmanız, demokrasi ile tam manasıyla tanışmanız, sizler için büyük şans. Başarılı ve güzel bir seçim geçirmemizi diliyorum.” dedi.

Seçim süreci ilçe temsilciliği adaylarının dilekçelerinin alınması ile başladı. Seçim divanı ve sandık kurulu üyelerinin belirlenmesi ve üyelerin yeminlerini etmelerinin ardından, aday ve seçmen listeleri ilan edildi. Adaylar kendi propagandalarını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Adayların yaptığı beşer dakikalık konuşmaların akabinde, oy kullanma işlemine geçildi. Sandık başkanı ve sandık kurulu oylarını öncelikli olarak kullandılar. Oy kullanma işlemi bitiminde oyların sayımı gerçekleştirilerek sonuçlar ilan edildi. Oylama sonucunda ilk üçe girerek ilçemizi temsil etme hakkı kazanan öğrenciler;

Fatih Sultan Mehmet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi- Melih SİMSAR

Çubuk İlköğretim Kurumları- Dilay TUNOĞLU

Güldarpı İlköğretim Kurumları- Ahmet OĞUZ oldular.

Seçim sonuçlarının tutanağa geçirilmesiyle seçim sonra erdi.

 

07-11-201607-11-201607-11-201607-11-201607-11-201607-11-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.