ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİLİN KADARSIN PROJESİ 4. SAYI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

İletişimde kullanılan dilin anlama, öğrenme ve başarı üzerindeki belirleyici etkisinden hareketle, etkili iletişim stilleri ve kanallarının verimli kullanılmasına ve dolayısıyla çocuk ve gençlerimizin anlama ve anlatma kabiliyetlerini yükseltilerek akademik başarılarının daha yüksek seviyelere ulaştırılmasına katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen Dilin Kadarsın projesi kapsamında dördüncü sayısı çıkarılan dergilerin değerlendirme toplantısı yapıldı.
DİLİN KADARSIN PROJESİ 4. SAYI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

16 Haziran 2016 tarihinde Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi´nde İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat ASLAN’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Şube Müdürü Akif BULUT, Şube Müdürü Ömer MOLLAHÜSEYİNOĞLU, dergi genel yayın yönetmenleri, dergi çıkartan okulların idarecileri ve kültür komisyonu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, “Her geçen sayıda kalitesini arttırarak devam ettiğimiz dergi yolculuğumuzda dördüncü sayımızı da çıkardık. Çevremizden aldığımız olumlu tepkilere bakılırsa maya tutmuş görünüyor.  Dilin Kadarsın projesi kapsamında 35 okul ve bir öğretmen dergisinin yer aldığı Dilin Kadarsın Dergisi, Türkiye’de ilk olması yönüyle marka değeri taşımaktadır. Yaptığımız bu çalışmanın başka ilçelere örnek olması ile de önem taşımaktadır. Bir ilçemiz Dilin Kadarsın projesine kardeş dergi çıkartmaya başladı. Öğretmen dergisi olan Kâğıt Kalem dergisi bu sayı ile ailemize katıldı. Öğretmen dergimizin genel yayın yönetmenliğini yapan Mehmet Mustafa ERDAL’ a da bu vesileyle teşekkür ederiz ” dedi.

Milli Eğitim Müdürünün konuşmasının ardından okul müdürleri ve genel yayın yönetmenlerinin dergi çalışmaları ile ilgili görüşleri alınarak not edildi. “Dilin Kadarsın” Kültür- Sanat- Edebiyat dergisi değerlendirme anketleri genel yayın yönetmenleri ve okul müdürlerine uygulandı. Uygulanan anketlerin sonuçlarının geri dönütünün okullarımıza yapılacağı belirtilerek dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

 

24-06-201624-06-201624-06-201624-06-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.