ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİLİN KADARSIN PROJESİ 4. SAYI DERGİ TANITIM GALASI

İletişimde kullanılan dilin anlama, öğrenme ve başarı üzerindeki belirleyici etkisinden hareketle, etkili iletişim stilleri ve kanallarının verimli kullanılmasına ve dolayısıyla çocuk ve gençlerimizin anlama ve anlatma kabiliyetlerini yükseltilerek akademik başarılarının daha yüksek seviyelere ulaştırılmasına katkı sunmayı amaçlayan Dilin Kadarsın Projesi dergilerinin dördüncü sayısı tanıtım galası gerçekleştirildi.
DİLİN KADARSIN PROJESİ 4. SAYI DERGİ TANITIM GALASI

Dilin Kadarsın Projesi 4. Sayı Dergi Tanıtım Galası 14 Haziran Salı günü 10.00’da Çubuk Halk Eğitimi Merkezi’nde yapıldı. Galaya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt KÜPELİ, Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, Öğretmen-Şair Osman ÖZBAHÇE, Çubuk İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, dergi yayın yönetmenleri ve yazar öğrenciler katıldı.

 

Gala, dergi çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafların yer aldığı sinevizyon gösterimi ile başladı. Sine vizyon gösteriminin akabinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN açılış konuşmasını yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN; yeni bir çocuğu doğmuşçasına, yeni bir eser yazmışçasına mutlu olduğunu ve her yeni çıkan sayının içeriğinin daha dolgun ve kaliteli olduğunu ifade etti. Derginin büyük bir teveccüh gördüğünü, bunun da yapılan işin doğru olduğu konusunda kendilerini yüreklendirdiğini söyledi. Dergilerin çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

 

Öğretmen- Şair Osman ÖZBAHÇE “Yazı ve Yazarlık” üzerine gerçekleştirdiği söyleşisinde; çıkarılan dergilerin çok önemli olduğunu, yapılan çalışmaların kendisini çok mutlu ettiğini ve bu dergide yazıları yayınlanan öğrencilerin kendilerini geliştirerek bu serüvene devam etmeleri gerektiğini vurguladı. Bu serüvende kendilerini geliştirmeleri adına tavsiyelerde bulunan Özbahçe, “Muhakkak hepinizin sık sık buluştuğu günlükleri olsun. Kitaplığınızın bir bölümü sizin yazdığınız günlükler ile dolsun. Bu sayede yazmak ile sürekli iç içe olur kendinizi taze tutarsınız. Bu yaşlarda okuyacağınız romanlar da size yazarlık-şairlik serüveninizde yardımcı olacaktır.” şeklinde konuştu.


Söyleşinin ardından dergilerde yazı ve şiirleri çıkan öğrencilerimiz tarafından kendi eserleri okundu. Program, dergilerin ilk sayfalarının yer aldığı serginin gezilmesi ile son buldu.

 

16-06-201616-06-201616-06-201616-06-201616-06-201616-06-201616-06-201616-06-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.