ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİLİN KADARSIN PROJESİ DERGİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

  "Dilin Kadarsın Projesi" kapsamında on ikinci sayısı çıkartılacak olan kültür-sanat -edebiyat dergilerinin genel yayın yönetmenleri ile bir araya gelindi.    
DİLİN KADARSIN PROJESİ DERGİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

Dilin Kadarsın Dergisi on ikinci sayısı hazırlık toplantısı, 06 Aralık 2020 Pazar günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ'ın başkanlığında, okul genel yayın yönetmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, bugüne kadar çıkarılmış olan dergilerin genel değerlendirmesi yapılırken, çıkarılacak olan on ikinci sayının planlaması yapıldı.

 

Dergi çalışmalarına ilk kez katılacak olan genel yayın yönetmeni öğretmenlerle tanışan Alican KILIÇ yaptığı açılış konuşmasında, proje kapsamında çıkarılan dergilerin önemini vurgulayarak dergilerin tamamen öğrenci eserlerinden oluşmasının yanında, aynı anda 40 okulun dergi çıkarıyor olmasının eşi görülmemiş bir çalışma olduğunu söyledi. Dilin Kadarsın Projesi dergileri ile gizli kalmış yeteneklerin ortaya çıkacağını, öğrencilerin başarı duygusunu tadacağını ve buna bağlı olarak özgüvenlerinin artacağını, okuldan, sınıftan uzaklaştığımız pandemi döneminde kültürel, sanatsal ve edebiyat alanında yapılan çalışmaların önemli olduğunu ifade etti. Çıkarılacak olan öğretmen dergisinin de değerli bir çalışma olduğunu, öğretmenlerden yeni çıkacak sayı için yüksek katılım beklediğini belirten KILIÇ, pandemi döneminde uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreçte dergilerin bu sene e-dergi şeklinde dijital olarak çıkarılacağını söyledi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ'ın konuşmasından sonra okul dergilerinin genel yayın yönetmenleri, gerçekleştirilen dergi çalışmaları hakkındaki görüşlerini ve bu süreçte yaşadıkları sıkıntıları ifade ettiler. Bu sene on ikinci sayısı çıkacak olan dergileri, bir adım daha ileriye taşımak için yapılabilecekler ile ilgili düşüncelerini paylaştılar. 

 

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE koordinatörü Tayfun ÖZTÜRK, dergi çıkarma sürecinde daha önce yaşanmış sorunların tekrar etmemesi için teknik bilgileri içeren bir sunum yaptılar. Genel yayın yönetmenlerine düşen görevler, dergi içeriği hakkında bilgiler verildi.

 

Toplantı Çalışma takviminin duyurulmasının ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdirildi.

07-12-202007-12-202007-12-202007-12-202007-12-202007-12-2020

 

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.