ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİLİN KADARSIN PROJESİ DERGİ TOPLANTISI

2016-2017 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminde “Dilin Kadarsın Projesi” kapsamında altıncı sayısı çıkartılacak olan kültür-sanat -edebiyat dergilerinin genel yayın yönetmenleri ile bir araya gelindi.  
DİLİN KADARSIN PROJESİ DERGİ TOPLANTISI

“Dilin Kadarsın Dergisi Altıncı Sayısı Hazırlık Toplantısı” 15 Şubat 2017 Çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN’ın başkanlığında, Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda, çıkarılmış olan beşinci sayının değerlendirmesi yapılırken, çıkarılacak olan altıncı sayının planlaması yapıldı.

Dergi çalışmalarına ilk kez katılacak olan genel yayın yönetmeni öğretmenlerle tanışan Murat ASLAN yaptığı açılış konuşmasında, proje kapsamında çıkarılan dergilerin önemini vurgulayarak dergilerin tamamen öğrenci eserlerinden oluşmasının yanında, aynı anda 35 okulun dergi çıkarıyor olmasının eşi görülmemiş bir çalışma olduğunu söyledi. Dilin Kadarsın Projesi dergileri ile gizli kalmış yeteneklerin ortaya çıkacağını, öğrencilerin başarı duygusunu tadacağını ve buna bağlı olarak özgüvenlerinin artacağını ifade etti. üçüncü sayısı çıkarılacak olan öğretmen dergisinin de değerli bir çalışma olduğunu, öğretmenlerden yeni çıkacak sayı için yüksek katılım beklediğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN’ın konuşmasından sonra okul dergilerinin genel yayın yönetmenleri, gerçekleştirilen dergi çalışmaları hakkındaki görüşlerini ve bu süreçte yaşadıkları sıkıntıları ifade ettiler. Bu dönem altıncı sayısı çıkacak olan dergileri, bir adım daha ileriye taşımak için yapılabilecekler ile ilgili düşüncelerini paylaştılar. 

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Stratejik Planlama koordinatörü Tayfun ÖZTÜRK, dergi çıkarma sürecinde daha önce yaşanmış sorunların tekrar etmemesi için teknik bilgileri içeren bir sunum yaptılar. Öğretmen dergisi genel yayın yönetmeni M.Mustafa ERDAL, Genel yayın yönetmenleri ve genel yayın kurulu üyelerine düşen görevler, dergi içeriği hakkında bilgiler verildi.

Toplantı Çalışma takviminin duyurulmasının ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdirildi.

20-02-2017 20-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-2017

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.