ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOĞASEVER EMEKLİ ÖĞRETMENİMİZ MUSTAFA ORHAN'I MİSAFİR ETTİK

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde öğretemem olarak 32 yıl hizmet verdikten sonra Yıldırım Beyazıt İlkokulu'ndan emekli olan doğa gönüllüsü Mustafa ORHAN'ı 5 Mayıs 2021 Çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde misafir ettik.
DOĞASEVER EMEKLİ ÖĞRETMENİMİZ MUSTAFA ORHAN'I MİSAFİR ETTİK

Mustafa ORHAN hocamız emekli olduktan sonra farklı bölgelerde yürüyüş yaparken özellikle Çubuk Barajı Vadisinde meyve ağaçlarının eksikliğini gördüğünü, kuraklık ve çölleşmeye karşı bir adım atmak istediğini, bu vesile ile gönüllü arkadaşlarının da yardımı ile dikilen ağaçlara bakım yaptığını ve yabani ağaçları aşılayarak gelecek nesillerin meyvelerini yiyerek gölgelerinde oturmalarını hedeflediğini ifade etti.

ORHAN, öğretmenlerin hizmetlerinin emekli olduktan sonra da devam ettiğini belirtirken, özellikle gençlerimize doğa ve bitkiler üzerine eğitimler verilmesini talep etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Alican KILIÇ ise emekli öğretmenimiz Mustafa ORHAN'ın 70 yaşında olmasına rağmen hala ülkesine vefa duygusuyla çalışmaya, "acaba benim de yapabileceğim bir şeyler var mı?" sorusuyla hareket ederek, doğaya ve tabiata karşı beslediği sevgiyi en iyi şekilde gösterdiğini, özellikle genç nesillere örnek olacak gayret içinde olduğunu ifade ettiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü KILIÇ, Hasanoğlan Atatürk Öğretmen Okulu mezunu olan emekli öğretmenimiz Mustafa Orhan'a farkındalık yaratan ve örnek olan bu çalışma için kurumumuz, çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve Çubuk halkı adına duyduğu mutluluğu ifade ederek, emekleri ve doğaya katkılarından dolayı teşekkür etti.

06-05-202106-05-202106-05-202106-05-2021

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.