ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM- ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ KAPSAMINDA İLÇEMİZDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

14 Kasım 2016 Pazartesi günü Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri,  Eğitim ve Öğretim Eylem Planları ve TÜBİTAK 4006” konularını kapsayan bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
EĞİTİM- ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ KAPSAMINDA İLÇEMİZDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlçe Kültür Komisyonu üyesi Serkan DEMİR tarafından yapılan sunumla, Eğitim- Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Toplantıya ilçemiz okul-kurum müdürleri ve ilçe zümre başkanı öğretmenlerimiz katıldılar.

Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Geliştirme Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan ve 2016-2017 eğitim-öğretim yılında beşincisi düzenlenecek olan Eğitim-Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri, 5 kategoride düzenlenecektir. Etkinliğe Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her kurum, yönetici ve öğrenciler başvurabilecektir.

Serkan DEMİR, sunumunda Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri ile ilgili takip edilecek süreç hakkında bilgilendirme yaptı. Başvuru yöntemi ve ödüllendirme kriterlerini anlattı. Ödüllerin, eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla verileceğini söyledi.

Ardından İlçe Kültür Komisyonu üyesi Özgün DEVRİM ve Tayfun ÖZTÜRK tarafından TÜBİTAK 4006 süreci, Okul Gelişim Modeli ve Stratejik Eylem Planları hakkında bilgiler verildi. Özgün DEVRİM toplantıya katılanlardan, bu işin öneminin okullardaki ilgili branş öğretmenlerine anlatılmasının ve süreçte dayanışma içerisinde çalışılmasının gerekliliğini vurguladı. Okul müdürlerine ve zümre başkanı öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyerek konuşmalarını bitirdiler.

Okul müdürlerinin ve zümre öğretmenlerinin fikirleri ve soruları alınarak toplantı sona erdi.

 

2016-2017 YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ (DÖKÜMANLARI)

YENLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ SUNUM
YENLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ RAPOR FORMATI
YENLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ BAŞVURU MODÜLÜ
YENLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ GENELGE
YENLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ ÖRNEK RAPOR FORMATI

16-11-201616-11-201616-11-201616-11-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.