ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ 2021-2027 Dönemi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Birimi Uluslararası Projeler birimi tarafından organize edilen "Erasmus + 2021-2027 Dönemi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" 07 Aralık 2021 Salı günü Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, 15.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir.
Erasmus+ 2021-2027 Dönemi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hilmi KARAOT, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Uluslararası Projeler Birimi Üyeleri Koordinatör Zeynep BEDİZ OYAR, Esma GÜLLÜ EGİN, Özlem YILDIZ, Ayşe Pelin SAY, Fatma TAMER AKTAN, Derya SEVİNÇ, Okul Müdürleri, Projeler ekiplerinden sorumlu müdür yardımcıları, İlkokul, Ortaokul ve Lise türündeki okulların proje ekiplerinde Erasmus + sorumlusu olarak görev alan öğretmenler katıldı.

 

Toplantının birinci bölümünde; Müdürlüğümüz ARGE Birimi Uluslararası Projeler Birimi Sorumlusu Özgün DEVRİM' in 2022 Yılı Erasmus+ Teklif Çağrısı ve Program Rehberi, Erasmus+ Programı Genel Tanıtımı, Okul Eğitimi, Personel ve Öğrenci Hareketliliği, Ana Eylemi (Key Action 1, KA1) ile okul personelinin yeterliliklerinin geliştirilmesi ve okul personeline yurt dışında mesleki gelişim fırsatları hakkında sunum gerçekleştirildi. Münevver Osmankaya İlkokulu İngilizce Öğretmeni Yasemin BAŞIBÜYÜK, Ülkemizde, ilimizde, ilçemizde ve okullarımızda yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim sistemine uyum sağlamasına yönelik kapsayıcı eğitim üzerinde şekillenmiş olan KA-101-"Beni de Kapsa" isimli Projesi Tanıtım ile yaygınlaştırması ile devam etti.

Toplantının ikinci bölümünde; Müdürlüğümüz ARGE Birimi Uluslararası Projeler Birimi Sorumlusu Özgün DEVRİM' in tarafından İşbirliği İçin Ortaklıklar (Partnerships For Cooperation) Ana Eylemi (Key Action 2, KA2) altında yer alan program türü ve mantığı hakkında bilgi vermiştir. Özel Yükselen Koleji Aydın Genç Yerleşkesi Uluslararası Proje Ofisi Koordinatörü-İngilizce Öğretmeni Aslı SARI, Yerel halkı daha fazla fiziksel aktivite yapmaya teşvik etmenin yanı sıra; öğrenciler, öğretmenler ve yerel halk arasında iklim, çevre değişiklikleri ve sürdürülebilirlik konusunda yapılan farkındalık çalışmalarının yer aldığı, KA229-"Go Green, Save The Blue" isimli projenin tanıtım ve yaygınlaştırmasını gerçekleştirmiştir.

Toplantının üçüncü bölümünde; İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ, "Erasmus+ gibi yurt dışı kaynaklı hibe projelerinin eğitime katkısı tartışılmazdır. Yurt dışı eğitim deneyiminin en güzel taraflarından bir tanesi dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri tanıma ve yeni meslektaşlar ve öğretmenler ile tanışmak, Küresel akımları takip etmek ve alanında sürekli kendini geliştirmek, Ekipleşmek (uluslararası bir ekip) ortak bir amaç için etkili çalışmak sizi bir dünya vatandaşı haline getirmektedir. Bu tür proje faaliyetleri ile farklı öğrenme ve öğretme metotlarını deneyimleme, ülkeden ülkeye ne kadar farklı olduklarını görme ve olaylara farklı bir bakış açısından bakma imkânı elde etmenizde aracı olacaktır. İlçemizde Erasmus+ 2021-2027 dönemi içerisinde farklı program türlerinde okullarımızın ihtiyaçlarına yönelik olarak belirleyecekleri konularda proje hazırlamaları, ya da ortaklık sağlamaları gerekmektedir. Bu konuda eTwinning çalışmaları ile başlamak birinci basamak olarak değerlendirilebilir. İlçe Milli Eğitim Arge Birimimiz ve eTwinning İlçe Koordinatörümüz sizlere süreç içerisinde yardım ve destek sağlayacaklardır. Yurt dışı kaynaklı çalışmaları ilçemizdeki tüm okul/kurumların tecrübe etmesini temenni eder, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Uluslararası Birimi görevli öğretmenleri ve tüm katılımcılara teşekkür ederim." Şeklinde ifade etmiştir.

 

Toplantı katılımcılar tarafından sorulara verilen cevaplar ile sona ermiştir.

10-12-202110-12-202110-12-202110-12-202110-12-202110-12-202110-12-202110-12-202110-12-202110-12-2021

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.