ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERASMUS + STRATEJİK ORTAKLIK PROJESİ “NECVET” DEĞERLENDİRME TOPLANTISI ÇUBUK’TA YAPILDI

Çubuk İlçe Mili Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunu yürüttüğü “New Approaches to Strengthened Cooperation Facilities for VET Institutions and Labour Market-NecVET” adlı Erasmus + Stratejik Ortaklık projesinin 5. Toplantısı 18-22 Nisan 2016 tarihlerinde ilçemizde gerçekleştirildi.
ERASMUS + STRATEJİK ORTAKLIK PROJESİ “NECVET” DEĞERLENDİRME TOPLANTISI ÇUBUK’TA YAPILDI

Müdürlüğümüzün koordinasyonunda yürütülen “New Approaches to Strengthened Cooperation Facilities for VET Institutions and Labour Market-NecVET” adlı Erasmus + Stratejik Ortaklık Projesinin 5. proje yönetim toplantısı ilçemizde gerçekleştirildi. Ortak kurum/kuruluşların İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat ASLAN ve İlçemiz Kaymakamı Sayın Cemal ŞAHİN´i ziyaretleri ile başlayan toplantı gündemi dahilinde, ev sahibi kurum olarak toplantı organizasyonunu yürüten müdürlüğümüz liderliğinde, ortak kurum/kuruluşların katılımı ile, fikri çıktılardaki mevcut durum, fikri çıktıların son şeklinin verilebilmesi için gerekli planlamalar ve alınacak önlemler, dokümantasyon süreci, yaygınlaştırma konferansı organizasyonu ile iş gücü piyasası - mesleki eğitim kurumları işbirliğinin yerinde gözlemlenmesi için öğrencilerimizin staj yaptığı endüstriyel kuruluşların ziyaret edilmesi sağlandı. 

 

18 Nisan 2016 Pazartesi günü konuklara hoşgeldiniz yemeği verilmesi ile başlayan faaliyetler, Çubuk Mesleki Eğitim Merkezinde yapılan değerlendirme toplantısı, Voga Mobilya Fabrikası ziyareti, Bekir Ağalar Konağı’nın gezilmesi, ASO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ziyaret edilmesi, Hidromek Fabrikası’na gidilmesi ile devam etti.

 

Çubuk Mesleki Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen, Mesleki Eğitim kurumları ve işgücü piyasası arasındaki işbirliği olanaklarının geliştirilmesine katkı sağlayacak faaliyetler içeren genel değerlendirme toplantısında, katılımcılar proje faaliyetleri yoluyla elde edilen fikri çıktıların yüz yüze değerlendirmesini yaparak içerik ve kalitesinin üst seviyede tutulması için gereken önlemler üzerinde durdular.

 

Toplantıya ilişkin kültürel faaliyetler kapsamında; Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda, Geleneksel Türk Okçuluğu talimleri yaptırıldı. Ok talimlerinin ardından, Meliha Hasan Ali Bostan Çubuk Fen Lisesi ziyaret edildi. Yabancı dil sınıfında eğitim gören öğrencilerin konuklarla diyaloga girmesi ve İngilizce pratik yapmalarının amaçlandığı ziyarette, eğlenceli anlar yaşandı.

 

Mesleki eğitim alanında yürütülen ve Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile 5 ülkeden 6 ortağı bir araya getiren NecVET projesi 2014-2016 yılları arasında uygulanmaktadır. Haziran ayında gerçekleştirilecek yaygınlaştırma konferansı ile planlanan faaliyetleri tamamlanacak olan NecVET projesinde mesleki eğitim alanında işgücü piyasasının mesleki eğitim kurumlarından beklentileri ile güncel sektör ihtiyaçları hakkında 5 ülkede alan taraması yapılmış ve sonuçları rapor haline getirilmiştir. Proje çıktılarının tamamı projenin resmi web sayfası olan www.necvet.eu adresi ve sosyal paylaşım ağları yoluyla tüm ilgili paydaşlarla paylaşılacaktır.    

 

25-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.