ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERASMUS+ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Birimi Uluslararası Projeler birimi tarafından organize edilen "Erasmus + Programları Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" 13 Kasım 2019 Çarşamba günü Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, 10.00-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir.
ERASMUS+ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Uluslararası Projeler Birimi Koordinatörü Zeynep BEDİZ OYAR, Okul Müdürleri, Projeler ekiplerinden sorumlu müdür yardımcıları, İlkokul, Ortaokul ve Lise türündeki okulların proje ekiplerinde Erasmus + sorumlusu olarak görev alan öğretmenler katıldı.

 

Toplantı, gündem ve ilçemizde yürütülen uluslararası projeler ile ilgili; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Uluslararası Birimi Sorumlusu Özgün DEVRİM tarafından bilgilendirme sunumu ile başladı.

 

Toplantının birinci bölümünde; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Uluslararası Projeler Birimi Koordinatörü Zeynep BEDİZ OYAR'ın 2020 Teklifi Çağrısı, Erasmus+ Programı Genel Tanıtımı,  Bireylerin Öğrenme Hareketliliği, Ana Eylemi (Key Action 1, KA1) ile okul personelinin yeterliliklerinin geliştirilmesi ve okul personeline yurt dışında mesleki gelişim fırsatları sunulması ile ilgili tanıtım ile devam etti.

 

Toplantının ikinci bölümünde; Çubuk Bilim Sanat Merkezi Müdürü Dr. Taner AŞÇI tarafından Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği Ana Eylemi (Key Action 2, KA2) altında yer alan program türü ve mantığı hakkında bilgi vermiştir."

AŞÇI, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün KA2 Stratejik Ortaklıklar projeleri konusunda deneyime sahip olduğunu, bu faaliyetler ile ilçemizin kurumsal, yerel/bölgesel, ulusal veya uluslararası düzeyde yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, transfer edilmesi ve uygulanması sağlanacaktır. dedi.

 

Toplantının üçüncü bölümünde; Özel Yükselen Koleji İngilizce Öğretmeni Aslı SARI, KA229 ve e-twinning programı ve çalışmaları hakkında; İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

SARI  ayıca  2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+'a , sıkı bir şekilde entegre edilmiştir derken buu kapsamda tüm kurumların rahatlıkla e-twinnig projeleri yapabileceğini" belirtmiştir.

 

Toplantının dördüncü bölümünde; Çubuk Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Elif ÜNLÜ, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Barbaros Ortaokulu Müdürlüğü'nün ortakları arasında yer aldığı 2017-1-RO01-KA201-037460 sözleşme numaralı ve  "Behavioral Assessment to improve School Environment-BASE" (Okul ortamının geliştirilmesi için davranışsal değerlendirme) adlı Erasmus + Programı KA201 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklık projesi 2017-2020 yılları arasındaki 3 yıllık sürede yapılan çalışmalar ve Proje süresince 5 fikri çıktı (Intellectual Output)

-          O1: Base Web Uygulaması

-          O2: Base veri tabanı( Omeka)

-          O3: İyi Uygulamalar Koleksiyonu

-          O4: Politika Önerileri

-          O5:Kanıt-tabanlı PBS veri tabanı

Hakkında bilgi vermiştir.

Toplantı katılımcılar tarafından sorulara verilen cevaplar ile sona ermiştir.

15-11-201915-11-201915-11-201915-11-201915-11-2019

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.