ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FETEM ATÖLYESi

Sabiha Şaşmaz Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Hüseyin GÖBÜTOĞLU'nun öğrencileri için hayal ettiği fen laboratuvarı Okul Müdürü Sema ZAYİMLER UZGÖREN'in desteğiyle gerçeğe dönüştü. 
FETEM ATÖLYESi

Bu fırsatı bizlere veren Okul Müdürümüz Sema ZAYİMLER UZGÖREN'e teşekkür ediyoruz. Okulumuzda Fen Laboratuvarı yenileme çalışmasının tamamlanmasıyla öğrencilerimiz daha ferah bir mekana kavuşmuş oldu. Atıl halde bulunan Fen Laboratuvarımızı suretiyle öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine sunmuş olduk. Öğrencilerimizin daha ferah ve nezih bir ortamda bilimin temellerini oluşturan deney ve gözlemleri yapmalarına olanak sağlayacak olan yeni laboratuvarımız boya, masa ve dolaplar yenilendi, yeni lamba ve perdeler takıldı ön bahçesi etkinlik yapmak için kullanılabilir hale getirildi ve bilgisayar donanımının yerleştirilmesinin akabinde sınıf düzeninin oluşturulmasıyla faal hale getirilmiştir.

Bizimle bu heyecanı paylaşan ve laboratuvarımıza yenilenmesine maddi ve manevi destek veren Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) teşekkür ederiz. Dünyanın gelişmiş ülkelerinin eğitim sistemlerinde uyguladıkları modern yöntemler ve bakış açılarının çocukların gelişiminde ne denli önemli yer tuttuğu gerçeğini yadsıyamayız. Bilimsel metotlar ve düşünce yöntemlerini erken yaşlarda kazandıklarında öğrenim hayatlarının geri kalanında soru soran, nedenleri ve sonuçları araştıran, analitik düşünebilen bireyler haline gelebiliyor. Günümüzün değişen ekonomik yapısı içinde ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak çocuklarımızı çağın gereklerine uygun bir donanımla hazırlamakta hepimize görev düştüğüne inanarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Okulumuz ve öğrencilerimiz için hayırlı ve faydalı olmasını ümit ve temenni ederiz.

 

Hüseyin GÖBÜTOĞLU

Fen Bilimleri Öğretmeni

Sabiha Şaşmaz Ortaokulu 2019

12-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-2019

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.