ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEVHER NESİBE MTAL, AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN ALMANYA VE MACARİSTAN HAREKETLİLİK FAALİYETLERİ TAMAMLANDI.

  OKULUMUZ GEVHER NESİBE MTAL İLE YOZGAT ATATÜRK MTAL ORTAKLIĞINDA HAZIRLANAN “HEMŞİRE ve ACİL TIP TEKNİSYENLERİNE YÖNELİK RESUSİTASYON VE TRAVMA STAJI” ADLI AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN ALMANYA VE MACARİSTAN HAREKETLİLİK FAALİYETLERİ TAMAMLANDI.  
 GEVHER NESİBE MTAL, AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN ALMANYA VE MACARİSTAN HAREKETLİLİK FAALİYETLERİ TAMAMLANDI.

   Okulumuz Gevher Nesibe MTAL, Yozgat Atatürk MTAL, Akyurt Prof. Dr. Nusret Fişek MTAL ile Emirdağ Gülsüm Hatun MTAL ortaklığında hazırlanan “HEMŞİRE ve ACİL TIP TEKNİSYENLERİNE YÖNELİK RESUSİTASYON VE TRAVMA STAJI” adlı ERASMUS+ Mesleki Eğitim Projemizin yurtdışı hareketlilik faaliyetleri tamamlandı. Proje ile 4 farklı okulda eğitim alan 50 öğrenci, Almanya’nın Duisburg şehrinde ve Macaristan’ın Budapeşte şehrinde staj faaliyetine katıldılar. Proje katılımcıları staj faaliyetinin yanı sıra sağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarına ve bu alanda eğitim verilen mesleki eğitim kurumlarına düzenlenen teknik gezilere katılarak uygulamaları yerinde görme imkanını elde ettiler. 2 farklı ülkeye gerçekleştirilen yurtdışı hareketlilik faaliyeti 04-24 Nisan 2016 tarihleri arasında 21 gün boyunca devam etti.

    Resusitasyon ve travma alanında hazırlanan bu proje ile hareketlilik faaliyetinde yer alan öğrenciler kan dolaşımı durmuş veya solunum fonksiyonu devre dışı kalmış kişilere yapılacak müdahale ile ilgili uygulamalı eğitim alma imkanına sahip oldular. Aldıkları eğitim sayesinde resusitasyon alanında doğru tekniklerin öğrenilmesi ve bu tekniklerin doğru bir şekilde uygulanması alanında önemli bilgiler edindiler. Aldıkları eğitim sayesinde ülkemizde her yıl, bu tekniklerin bilinmemesi veya yanlış uygulanması nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin sayısının azaltılması önemli katkı sağlanacaktır.

    Katılımcılarımız edindikleri mesleki bilgi ve becerilerin yanı sıra kişisel, sosyal, dilsel ve kültürel alanlarda da önemli deneyimler kazandılar.

06-05-201606-05-201606-05-2016

 

 

 

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.