ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEVHER NESİBE MTAL’NİN ORTAK OLDUĞU “ACİL ÇAĞRI KARŞILAYICISI EĞİTİMİ” AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ İTALYA HAREKETLİLİK FAALİYETLERİ TAMAMLANDI.

Güzelhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan ilçemiz Gevher Nesibe MTAL’nin ortak olduğu  “Acil Çağrı Karşılayıcısı Eğitimi” Avrupa Birliği Projesi İtalya hareketlilik faaliyetleri tamamlandı.
GEVHER NESİBE MTAL’NİN ORTAK OLDUĞU  “ACİL ÇAĞRI KARŞILAYICISI EĞİTİMİ” AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ İTALYA HAREKETLİLİK FAALİYETLERİ TAMAMLANDI.

ERASMUS+ Mesleki Eğitim Projesi. Bu kapsamda ortaklıkta yer alan okullarda eğitim görmekte olan 35 öğrenci ve bu öğrencilere refakatçilik eden 5 öğretmen İtalya’nın Modena şehrinde eğitim ve staj faaliyetlerini tamamladı.  Proje katılımcıları staj faaliyetinin yanı sıra sağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarına ve bu alanda eğitim verilen mesleki eğitim kurumlarına düzenlenen teknik gezilere katılarak uygulamaları yerinde görme imkânını elde ettiler. Yurtdışı hareketlilik faaliyeti 03-30 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olup, 28 gün sürmüştür. Öğrencilerimiz acil çağrı karşılama ve 112 konusunda Türkiye ile ilgili acil müdahaleleri kıyaslama imkânı buldular. Almış oldukları İtalyanca eğitimi, çağrı karşılama ve acil çağrı karşılama eğitimi konusunda  yeterlik kazandılar.

Katılımcılarımız edindikleri mesleki bilgi ve becerilerin yanı sıra kişisel, sosyal, dilsel ve kültürel alanlarda da önemli deneyimler kazandılar.

Doğru ve hızlı çağrı karşılamanın önemi kapsamında hazırlanan bu proje sayesinde katılımcı olarak belirlenen öğrencilerimiz, 28 günlük eğitim ve staj faaliyeti sayesinde çok önemli deneyimler kazandılar. Öğrencilerimiz, katıldıkları eğitim ve staj faaliyeti dışında kültürel, sosyal ve kişisel alanlarda da Avrupa düzeyinde kazanıma sahip oldular.

 

16-05-201616-05-201616-05-201616-05-2016

 

 

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.