ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE İDARİ KURUM VE OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

İlçemiz Kaymakamlığı tarafından 2.si düzenlenen Vatandaşla Buluşma  toplantıları adı altında yapılan okul müdürleri toplantısı, 10.01.2018 tarihinde Mehmet Akif ERSOY Kültür Merkezi’nde, Kaymakam İbrahim ÇENET başkanlığında gerçekleştirildi.
İLÇE İDARİ KURUM VE OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıya İlçemiz Kaymakamı İbrahim ÇENET, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin ÇAM, İlçe Jandarma Komutanı Üst teğmen Umut GÜRSES,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, İlçe Sağlık Müdürü Çağdaş Engin ER,  İlçe Mal Müdürü Zeki ÇOBAN,  İlçe Tarım Müdürü Cengiz AKBAYRAK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali ÖZTÜRK, Mustafa Yücel ÜRÜN, Ömer İPEK ve İlçemizde bulunan bütün okul müdürleri katıldı.

Kaymakam İbrahim ÇENET, sözlerine Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri dalında Türkiye 1.si olan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesini tebrik ediyor ve bu başarının ilçemiz okullarına ışık tutacağını temenni ediyorum diyerek başladı.

ÇENET,  bir önceki yıl yapılan toplantıda alınan kararların takipçisi olduklarını ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile tüm okullarımızı ziyaret ederek eksikleri tespit ettiklerini söyledi.

Yapılan sanatsal, sportif ve müzikal etkinliklerle keşfedilen yeteneklerin özellikle bilişim teknolojileri dalında gelişmiş örnekler sunarak Türk gençliğine yeni ufuklar açmalıyız dedi.

Okullarımızda boş olarak görülen koridor ve duvarların değerlendirilip etkinliklerle edebiyat köşeleri haline dönüştürmenin psikolojik olarak fark yaratacağını ifade etti.

Doğal çevre ve kültürel mirasın korunmasının önemini de vurgularken, bu konuda milli ve manevi değerlere saygılı, evrensel değerlere açık bireyler yetiştirmeliyiz dedi.

Toplantıda söz alan İlçe Kurum Müdürleri ise Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak hareket ettikleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İlçe Mal Müdürü Zeki ÇOBAN, yeni mali sistem hakkında okullara yazılar gönderildiğini artık yazışmaların elektronik ortamda daha güvenli ve hızlı yapılacağını belirtti.

İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin ÇAM, okul güvenliği konusunda dönem başından itibaren önemli çalışmalar yaptıklarını ve bunun sonunda Ankara da güvenli bölge olarak 2. Sırada olduklarını uygulamalara aynı hızla devam ettiklerini bu konuda okul müdürlerimiz ile sürekli irtibat halinde bulunduklarını dile getirdi.

İlçe Jandarma Komutanı Umut GÜRSES, sorumluluk alanlarımız içerisinde bulunan özellikle taşımalı servis ulaşımında yerinde denetimler ile tedbirler aldıklarını, okullarımız çevresinde ise sık sık güvenlik kontrolleri yaptıklarını belirtti.

İlçe Sağlık Müdürü Çağdaş Engin ER, ağız ve diş sağlığı taramalarının zamanında yapıldığını, beslenme eğitimi, hijyen, obezite ve ilk yardım eğitimlerinin de programlar dahilinde kademeli olarak yapılacağını belirtti.

İlçe Tarım Müdürü Cengiz AKBAYRAK ise, kantin denetimlerinin ilk dönem itibariyle düzenli bir şekilde yapıldığını, öğrenci sağlığı açısından tehdit oluşturabilecek ürünler hakkında, okul müdürlerimizin daha hassas davranmalarının işlerini kolaylaştıracağını söyledi.

Okul Müdürlerimizin soru ve görüşleri ile devam eden toplantı, Kaymakam İbrahim ÇENET’ in iyi dilek ve temennileri ile sona erdi.

 

12-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-2018

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.