ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ HAYRİ ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLE YOZGAT-AKDAĞMADENİ NENE HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ORTAKLIĞINDA HAZIRLANAN “GÜÇLÜ OKUL GÜÇLÜ MESLEK” ADLI AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN YURTDIŞI HAREKETLİLİK FAALİYETİ TAMAMLANDI.

İlçemiz Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yozgat- Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığında hazırlanan “Güçlü Okul Güçlü Meslek” adlı Avrupa Birliği projesinin yurtdışı hareketlilik faaliyeti tamamlandı. 
İLÇEMİZ HAYRİ ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLE YOZGAT-AKDAĞMADENİ NENE HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ORTAKLIĞINDA HAZIRLANAN “GÜÇLÜ OKUL GÜÇLÜ MESLEK” ADLI AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN YURTDIŞI HAREKETLİLİK FAALİYETİ TAMAMLANDI.

YOZGAT-Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan ve ilçemiz Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yerel ortak olarak katıldığı “Güçlü Okul Güçlü Meslek” adlı Avrupa Birliği Projesinin yurtdışı hareketlilik faaliyeti tamamlandı. 24 Nisan 2016 - 14 Mayıs 2016 tarihleri arasında Fransa’nın Paris şehrinde gerçekleştirilen proje faaliyetine Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Ufuk KISA’ nın refakatinde 10 öğrenci katıldı. Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanında eğitim almakta olan öğrenciler, 21 gün boyunca alanlarında eğitim ve staj faaliyetine katılma imkanı yakaladılar. Avrupa’nın en önemli aşçılık okullarından biri olan ve Ferrandi Paris adlı okullarda uygulama faaliyetine katıldılar. Öğrencilerimiz katıldıkları eğitim ve staj faaliyetinin yanı sıra teknik ve kültürel gezilere de katılma fırsatına sahip oldular.

 

Proje kapsamında hareketlilik faaliyetine katılan öğrenciler okullarında aldıkları mesleki eğitimlerini, Avrupa düzeyinde yapılan uygulamalarla karşılaştırma ve geliştirme imkanına sahip oldular. Öğrenciler kişisel ve sosyal alanda da önemli kazanımlar edindiler. 21 gün boyunca birlikte çalışabilme, ekip ruhuyla hareket edebilme, randevulara zamanında gitme, zaman yönetimi, özgüven duygusu, çalışma disiplini, farklı dillerde iletişim kurabilme ve Avrupa vatandaşlık bilinci geliştirme becerisi kazandılar.


06-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.