ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

2016-2017 eğitim- öğretim yılı açılış töreni Bekir Yılmaz Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtına Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN’ın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini bırakması ile başlayan kutlamalar, çelenk sunma töreninin ardından Bekir Yılmaz Ortaokulu’nda devam etti.

İlköğretim Haftası kutlama programına; Çubuk Kaymakamı Cemal ŞAHİN, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Durmuş KIRAN, Çubuk Belediye Başkan Vekili Hasan Hüseyin KARAKUŞ, Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt KÜPELİ, Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, okul-kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Bekir Yılmaz Ortaokulu’nda devam eden İlköğretim Haftası kutlama programı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal eden şehitlerimiz ve 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin manevi huzurunda gerçekleştirilen saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Bekir Yılmaz Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Ebrar Sude ÇELİK’in okuduğu şiirin ardından, 7. sınıf öğrencisi Beray YILMAZ günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Bekir Yılmaz Ortaokulu Müdürü Engin ÖNAL öğrenci ve öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılını kutladığı konuşmasında, 15 Temmuz darbe kalkışması sırasında yaralanarak gazi olan öğrenci velisi Yunus DEMİR’e geçmiş olsun dileklerini ileterek çiçek takdim etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, “Biz eğitimciler biliyoruz ki bir ülkeyi daha güzel günlere taşıyan eğitimdir. Eğitimden anladığımız ise anadildir. Anadil seferberliğimiz bu sene de devam edecek. Çünkü anadilini bilmeden, başka bir şeyi bilmek mümkün değildir. Kendi dilini bilen yabancı dilleri, matematiği, fiziği, kimyayı da bilir. Ben bu vesile ile yeni eğitim- öğretim yılınızın hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

8. sınıf öğrencisi Gökçe YILDIZ’ın okuduğu şiirin ardından konuşan Çubuk İlçe Belediye Başkan Vekili Hasan Hüseyin KARAKUŞ da 15 Temmuz darbe girişimini nefretle ve şiddetle kınadıklarını vurguladı. Okulun insanı her yönden geliştiren bir kurum olduğunu dile getiren Karakuş, ’’Kendimize, ailemize, insanlığa ve ülkemize faydalı olmak, okuma yazma öğrenmekle başlar. Öğrendiklerimizle iyi veya kötüyü ayırt edebiliriz. Bilgisiz ve eğitimsiz insanlar daha çok suç işler. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısı ile ölçülür. Sevgili öğrenciler sizler bu ülke için yıllar sonra meyve verecek birer fidansınız.’’ diye konuştu.

Törende konuşan Çubuk Kaymakamı Cemal ŞAHİN, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında vatandaşların gösterdiği duyarlılığı hatırlatarak, Türk insanının destan yazdığını söyledi. Bütün şehitleri rahmetle gazileri ise minnetle andığını belirten Sayın Şahin, “2016- 2017 eğitim-öğretim yılının eğitim camiasına, bütün ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Her yıl öğrenci sayımız, okul sayımız ve öğretmen sayımız artmasına rağmen sorunlarımız artmıyor. Bunun böyle olmasında büyük katkısı olan başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ASLAN’a ve kadrosuna teşekkür ediyorum. Yeni eğitim- öğretim yılında öğretmen ve öğrencilerimize başarı dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Protokol konuşmalarının akabinde, Bekir Yılmaz Ortaokulu Müzik öğretmeni Seda İSKENDER ÖZDEŞ yönetimindeki Bekir Yılmaz Ortaokulu öğrencileri tarafından keman dinletisi sergilendi. Keman dinletisinin ardından, 8. sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 5. sınıf öğrencilerine hoşgeldin çiçeklerini verdiler.

Protokol üyelerinin öğrenciler ile fotoğraf çekinmesinin kabinde Çubuk Kaymakamı Cemal ŞAHİN’ in ilk ders zilini çalması ve sınıflarına giren öğrencilerin protokol üyeleri tarafından ziyaret edilmesi ile kutlama programı sona erdi.

İlköğretim Haftası münasebetiyle Cumhuriyet İlkokulu öğretmen ve öğrencileri Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ASLAN´ı makamında ziyaret ederek çiçek takdim ettiler. Sayın Aslan, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bütün öğrencilere yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diledi.

 

 

20-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-2016

22-09-201622-09-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.