ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KEMANKEŞLERİN SERTİFİKA TÖRENİ

İlçemiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda, 68 katılımcıya haftalık iki saat olmak üzere iki ay süresince düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu kursu sona erdi.
KEMANKEŞLERİN SERTİFİKA TÖRENİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, Çubuk Belediyesi, Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Çubuk Toplum Sağlığı Merkezi’nin paydaşları arasında yer aldığı “Bir Nefes Sıhhat Projesi” ile Çubuk ilçesinde öğrenim görmekte olan 15- 19 yaş aralığındaki ortaöğretim öğrencilerinin okul ve yaşam içerisinde sağlıklı, insani değerleri ve milli kültürü özümsemiş, sorumluluk ve takım çalışması ile kişilik ve kabiliyetlerini geliştirerek sosyalleşmesine yardımcı olmak amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda 13.03.2014 tarihinde kaymakamlık oluru ile işbirliği protokolü imzalanmıştır.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, “Bir Nefes Sıhhat Projesi” ile genç nüfus içerisinde yaygınlaşmakta olan şiddet eğilimi, bağımlılık, zorbalık, istismar, okula devamsızlık gibi olumsuz davranışların önlenmesi ve azaltılmasına yönelik olarak bedensel ve zihinsel aktivitelerin ön plana çıkaran sportif faaliyetlerin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması önem arz etmektedir. Bir Nefes Sıhhat Projesi kapsamında öğrencilerimize ve Çubuk halkına yönelik 08.02.2016/ 08.04.2016 tarihleri arasında İlçemiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda 68 katılımcıya haftalık iki saat olmak üzere iki ay süresince Geleneksel Okçuluk Kursu düzenlenmiştir.

 

Kursa katılarak sertifika almaya hak kazanan 40 katılımcıya sertifikaları; 16 Nisan 2016 Cumartesi günü Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törenle, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt KÜPELİ tarafından verildi. Sertifikaların verilmesinin ardından, yapılan atış talimleri ile sertifika töreni sona erdi.

 

19-04-201619-04-201619-04-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.