ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MANGALA OYUNU PROJESİ

Mangala Oyunu Projesi kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler başladı.
MANGALA OYUNU PROJESİ

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çubuk Belediyesi ve Çubuk Mangala Derneği arasında imzalanan “Mangala Oyunu ” protokolü kapsamında yapılacak faaliyetler, Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamalarını da içine alacak şekilde Çubuk’ta altı ayrı program şeklinde düzenlenecektir. Bu altı ayrı programın her birine belirlenen okulların üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri katılacaktır. Programların sonuçlanmasına müteakip belirlenen yaş grubundaki tüm öğrencilerin katılacağı bir şampiyona yapılacaktır.

Faaliyetlere katılan öğrencilerin sağlıklı bireyler olarak okul ve yaşam içerisinde insani değerleri ve milli kültürü özümsemiş, sorumluluk ve takım çalışması ile bireylerin kişilik ve kabiliyetlerini geliştirerek sosyalleşmesine katkıda bulunmayı ve bir Türk zeka oyunu olan mangalayı yeniden canlandırmayı amaçlayan proje kapsamında; mangala eğitimleri verilecek ve mini turnuvalar düzenlenecektir.

Proje kapsamında ilk etkinlik 5 Kasım 2016 Cumartesi günü tarihi Bekir Ağalar Konağı’nda gerçekleştirilmiştir. Söz konusu etkinliğe Yıldırım Beyazıt İlkokulu  üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri katılmıştır.

Toplamda 50’den fazla öğrencinin katıldığı programda,  Çubuk Mangala Derneği eğitmenleri tarafından mangala eğitimi verilmiş ve eğitimin sonunda da yapılan mini turnuva sonucunda dereceye giren öğrencilere dernek tarafından mangala takımı hediye edilmiştir.

 

08-11-201608-11-201608-11-201608-11-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.