ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MAVİ KIRMIZI BİR SÖYLEŞİ

Mavi Marmara gemisinde şehit olan bir gencin hikayesinin anlatıldığı “Mavi Kırmızı Bir Şehide Şahitliğim” kitabının yazarı Ramazan KAYAN Çubuk Akademi üyesi öğrenciler ile bir araya geldi.
MAVİ KIRMIZI BİR SÖYLEŞİ

29 Mart 2016 Salı günü Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Mavi Kırmızı Bir Şehide Şahitliğim” kitabını konu alan söyleşiye öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

 

Yazar Ramazan KAYAN öğrencilere kitabı ve yaşadıklarını anlattı. Genç jenerasyonun sahip olması gereken özellikler ve duyarlılıklar hakkında konuştu. Öğrencilerle etkileşimli olarak gerçekleştirilen söyleşide, öğrenciler yazara okudukları “Mavi Kırmızı Bir Şehide Şahitliğim”  kitabı ile ilgili çok sayıda soru sordu.

 

Araştırmacı yazar Ramazan KAYAN öğrencilerin sorusu üzerine kitabı yazma amacını anlatırken, ” Zaman zaman kendime sordum; Allah beni, onunla niçin tanıştırdı ki? Bu bir tesadüf müydü? Hayır! İlahi bir tecelli olsa gerek diye düşündüm. Bir şehidi yakından tanımak ve onu, yaşadığı çağın gençliğine taşımak.  Şimdi daha iyi anlıyorum; Furkan’ın mesaj ve misyonunu yeni nesillere ilan etmenin benim için nasıl bir zorunluluk arz ettiğini. Furkan’ın farklılığını satırlara dökmek ve bunu gençliğe armağan etmek boynumun borcuydu. Çünkü yeni neslin inşasında artık o bir rol modeldi. Öyleyse o rol modeli benim tanıtmam gerekirdi.” şeklinde konuştu.

 

Mavi Marmara gemisinde Çubuk ilçesini temsilen yola çıkan ve o yolculuktan gazi olarak dönen Abdülhamit ATEŞ de konuyu destekleyici nitelikteki kendi hatıralarını öğrencilerle paylaştı.

 

Toplu fotoğraf çekiminin ardından, öğrencilere bir ay öncesinde Çubuk Belediyesi tarafından ücretsiz olarak dağıtılan “Mavi Kırmızı Bir Şehide Şahitliğim” kitabı yazar Ramazan KAYAN tarafından imzalandı.

 

 

30-03-201630-03-201630-03-201630-03-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.