ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB MÜSTEŞAR YARDIMCISI SAYIN DİNÇER ATEŞ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Dinçer ATEŞ, ilçemizi ziyaret etti.
MEB MÜSTEŞAR YARDIMCISI SAYIN DİNÇER ATEŞ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü birimleri ve hizmet birimlerindeki programlar ve eğitim materyalleri ile ilgili daire başkanlıklarının koordinasyonundan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Sayın Dinçer ATEŞ ilçemizi ziyaret etti.

 

Müsteşar Yardımcısı Dinçer ATEŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ASLAN ile birlikte Çubuk İlköğretim Kurumları ve Meliha Hasan Ali Bostan Çubuk Fen Lisesine ziyaretlerde bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz; ilçemizdeki kurum sayısı, öğrenci sayısı ve ilçemizde gerçekleştirdiğimiz projeler hakkında Müsteşar Yardımcımıza bilgi verdi.

 

Çubuk İlköğretim Kurumunda öğretmenlerle bir araya gelen Sayın Ateş, öğretmenlerin isteklerini, dilek ve temennilerini dinledi. Söylenenleri ilgiyle dinleyip not aldıran Müsteşar Yardımcımız, konularla en kısa zamanda  ilgileneceğini belirtti. Daha sonra üçüncü sınıf öğrencileriyle bir araya gelen Sayın Ateş, onlarla keyifli sohbetler etti. Öğrencilerimizin Milli Eğitim Bakanımıza iletmek istedikleri mesajları video kaydına alan Sayın Ateş, videoları Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI´ ya izleteceğini söyledi. Öğrencilerle ayrı ayrı ilgilenen Müsteşar Yardımcımız Dinçer ATEŞ, getirdikleri hediyeleri öğrencilere dağıttıktan sonra Sayın Murat ASLAN ile Meliha Hasan Ali Bostan Çubuk Fen Lisesi´ne  geçti.

 

Meliha Hasan Ali Bostan Çubuk Fen Lisesi´nde önce dokuzuncu sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Sayın Ateş, öğrencilerin istek ve düşüncelerini dinledi. Müsteşar Yardımcımız öğrencilerden gelen bazı istekleri, telefon görüşmeleri yaparak hemen çözerken, kalan istekleri ise not ettirdi. Öğrencileri dinledikten sonra kendisinin de öğrencilerden bazı isteklerinin olduğunu belirten Sayın Ateş, “Birinci olarak biz sizden iyi insanlar olmanızı istiyoruz. Birbirinize karşı, ailenize, öğretmenlerinize, çevrenize karşı... Bizim öğrencilerimizin elinden hep hayır işler gelmeli. Bizim öğrencilerimiz, zor durumdaki insanlara yardım etmeliler. Dünyanın bir ucunda, bir kardeşimize zarar gelse onların da içi yanmalı. Kendilerine, çevrelerine, dünyaya iyi gözle bakmalılar. Biz iyilerin hizmetçisi olabiliriz ancak, kötülere hizmet etmem. Ölürüm de kötülere hizmet etmem diyebilmeliyiz. İyi kalpli olun. İyi kalpli olmayan kalbini çöpe atsın. Ne kazandığı, ne başardığı bizim için önemli değildir. Mümkünse iyi kalpli olmayanımız bir şey başarmasın da zaten. İkincisi, gayret edin. Yarın içinizden tıbbiyeliler, mühendisler çıkacak. Bizim parayla değil kalbiyle hizmet edecek insanlara ihtiyacımız var. Oturduğunuz sandalyenin, yediğiniz yemeğin, yattığınız yatağın sizde hakkı vardır. Bunların hakkı için sizden istenen şey; bu sorumluluğa, memleket bilincine sahip olmaktır. Bizim vicdanımız var. Vicdanımızın üzerine inşa ettiğimiz bilgilerimiz var. Unutmadığımız, bu memleketin bize verdiği güzellikler var. Ben borç ödüyorum, sadece aldığım maaş için çalışmıyorum. Bizden istediğiniz şeylerin daha fazlasını hak ettiğinizi biliyorum. Bunun karşılığında üzerinize düşen sorumlulukları bildiğinizi de biliyorum. Kendiniz, aileniz, çevreniz için kalbinize iyilik tohumları ekin. Bizim sizlerden isteklerimiz bunlar.” şeklinde konuştu.

 

Öğrencilerle sohbetinin ardından, Meliha Hasan Ali Bostan Çubuk Fen Lisesi öğretmenleri ile bir araya gelen Sayın Ateş; öğretmenlerle ettiği sohbetin sonrasında ziyaretini sonlandırdı.

 

01-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.