ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mesleki Eğitime Yönelik Dijital İçerik Geliştirmede Artırılmış ve Sanal Gerçeklik Kullanımı Eğitici Eğitimi" tamamlandı.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve AYBÜ ortaklığı ile hazırlanan Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Teknik Destek projesi, " Mesleki Eğitime Yönelik Dijital İçerik Geliştirmede Artırılmış ve Sanal Gerçeklik Kullanımı Eğitici Eğitimi "14-24 Haziran 2022 tarihleri arasında yapıldı ve 24 Haziran cuma günü düzenlenen sertifika programı ile sona erdi.


Çubuk İlçe Müdürlüğü olarak, eğitim sistemindeki güncel gelişmeleri takip etmek ve değişen dünya sistemine ülkemizi, sorumluluğumuz altındaki öğretmen ve öğrencilerimizi hazırlamak, Okul ile Üniversite işbirliğini güçlendirme adına, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitemiz ve Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan  "Eğiticilerin Eğitimi" kapsamında sanal ve artırılmış gerçeklik ile dijital ders içeriği hazırlama eğitimleri verilmiştir.

 

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Okul ve Kurumlarda görev yapan 13 öğretmenimiz ve AYBÜ'den 11 akademisyenimiz Proje kapsamında AYBÜ Bilgisayar  Salonunda 9 gün süre ile toplamda 60 saat olmak üzere eğitim almış ve eğitimi başarı ile tamamlayarak Çubuk Kaymakamı Sayın Adem KELEŞ, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yrd. Sayın Prof Dr. Arif ANKARALI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Alican KILIÇ ve Şube Müdürlerinin katılmış oldukları programda sertifikalarını almışlardır.

 

Çubuk Kaymakamı Sayın Adem KELEŞ; Dünya genelinde, gelişen bazı olaylar kaynaklı kırılmalar yaşamaktadır. Bazen çağı değiştiren bu kırılmaları iyi takip etmeli ve kırılmaların gerisinde kalmamak bir zorunluluk olmaktadır. Bu Kırılmayı da yeniden inşa edecek olan meslek grubunun başında öğretmenler yer almaktadır. Ankara Kalkınma Ajansı destekli proje çalışmaları ile bu kırılmayı yeniden inşa edebilecek öğretmenler ve onların eseri nesiller olan öğrencilerimizi yetiştirmek üzere çalışmalar hali hazırda devam etmektedir dedi.

 

Katılımcılara teşekkür eden AYBU Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Arif ANKARALI, eğitimin her seviyesinde etki edecek böyle bir eğitime ev sahipliği yapmış olmaktan duydukları memnuiyeti dile getirmiş, kazanılan deneyimlerin mutlaka öğrencilerimize aktarılması gerektiğini ifade etmiştir. Hizmette verimi artırmak için bölgemizdeki kurumların sergilediği işbirliğinin örnek olduğunu ifade eden Prof. Dr. Sayın Arif ANKARALI geliştireceğimiz yeni işbirlikleri ile öğrencilerimize azami fayda sağlamak için gayret göstereceklerini belirtti.  

 

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Alican KILIÇ; proje hakkındaki düşüncelerini  "İlçemizde öğretmenlerimiz, Akıllı Cihaz Tasarımı , Dijital Dönüşümde Yapay Zeka, ve son olarak da artırılmış sanal gerçeklik üzerine Ankara Kalkınma Ajansından teknik destek alınmıştır. Bu eğitimler birbirini destekleyici niteliktedir. Alınan eğitimler ile kodlama, grafik ve karakter tasarım, modelleme, mobil uygulama, senaryo konularında gelecek vadeden ve istekli öğrenciler, proje kapsamında eğittiğimiz öğretmenler tarafından eğitilecek ve proje sonunda somut çıktılar verebilecek hale gelecektir. Projenin gerçekleşmesi sürecinde ettikleri destekleri için başta Kaymakamımız Sayın Adem Keleş'e, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. İbrahim Aydınlı'ya, Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr. Arif Ankaralı'ya, projede görev alan Ar Ge biriminde görev yapan öğretmenlerimize ve katılımcı meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. " şeklinde ifade etti.

 

29-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-2022

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.