ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NECVET PROJESİNİN KAPANIŞ VE YAYGINLAŞTIRMA TOPLANTISI BÜYÜK ANADOLU HOTEL´DE YAPILDI.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün uluslararası koordinasyonunda yürütülen ve 5 ülkeden 6 mesleki eğitimle ilgili kurum/kuruluşu bir araya getiren "Mesleki eğitim kurumları ve işgücü piyasası için güçlendirilmiş işbirliği olanaklarına yeni yaklaşımlar" (New approaches to strengthened cooperation facilities for VET institutions and labour market) NecVET adlı Erasmus + Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık projesinin kapanış ve yaygınlaştırma toplantısı Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen ve mesleki eğitimde yerel, bölgesel ve ulusal aktörleri bir araya getiren bir organizasyonla gerçekleştirildi.
NECVET PROJESİNİN KAPANIŞ VE YAYGINLAŞTIRMA TOPLANTISI BÜYÜK ANADOLU HOTEL´DE YAPILDI.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT´ un da katıldığı toplantıda projenin tüm faaliyetleri, elde edilen sonuçlar Dr. Taner AŞÇI´ nın sunumu ile kamuoyu ile paylaşıldı. Toplantıya Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN, Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk YILDIRIM, belediye başkan yardımcıları, Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü daire başkanları, Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan GÜRBÜZ, Çubuk İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, okul ve kurumlarımızın yöneticileri, Türk Ulusal Ajansı Uzmanı, STK temsilcileri, basın mensupları, mesleki eğitim kurumlarımızda görevli öğretmenlerimiz, oda temsilcileri, işletme temsilcileri ve mesleki eğitim kurumlarımızdan öğrencilerimiz katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat ASLAN´ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda 2014-2016 yılları arasında gerçekleştirilen proje faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Taner AŞÇI yaptığı sunum ile tüm proje çıktılarını ve elde edilen sonuçları katılımcılarla paylaştı. Sunumun ardından katılımcılara hitap eden MEB Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT elde edilen sonuçların Milli Eğitim Bakanlığı´nın çalışmalarına da kaynak teşkil edeceğini belirterek proje çalışmasında emeği geçenleri tebrik etti.

 

Konuşmanın ardından "İnovasyon ve Tasarımın istihdam üzerindeki etkisi" hakkında katılımcıları bilgilendiren Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Özgün DEVRİM mesleki eğitim sürecinde ve öncesinde tasarım ve inovasyon eğitiminin öğrencilerimizin rekabetçi piyasalara adaptasyonlarının kolaylaştırılmasında önemli unsurlar olduğunu belirterek dünyadaki örnekleri katılımcılarla paylaşmıştır.

 

Program sonunda katılımcıların proje çalışması ve proje hazırlama süreçleri ile ilgili sorularını cevaplayan Dr. Taner AŞÇI AB projeleri konusunda tüm Türkiye çapındaki okul ve kurumlarımızdan gelen yoğun talep nedeniyle olağanüstü bir rekabetin yaşandığını belirterek proje yazma süreçlerinin önemine değindi. Öğle yemeği ve kapanış ile sona eren faaliyette katılımcılara proje çıktılarının tamamı basılı materyal şeklinde dağıtıldı.

 

2014-2016 yılları arasında uygulanan ve İtalya, İspanya, Polonya, Yunanistan ve Türkiye´den 6 farklı kurum kuruluşu bir araya getiren NecVET projesi 31.08.2016 tarihinde tamamlanacak ve final raporunun sunulması ile sona erecektir.

 

07-06-201607-06-201607-06-201607-06-2016

07-06-201607-06-201607-06-201607-06-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.