ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Temelli Gelişim Modelinin Tanıtımı Yapıldı

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Okul Temelli Gelişim Modelinin (OTGM) tanıtımı, 20 Ekim 2016 Perşembe günü ilçemiz okullarından Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı.
Okul Temelli Gelişim Modelinin Tanıtımı Yapıldı

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi okullarda; olumlu bir öğrenme ortamı yaratarak, velilerin evde ve okulda çocuklarının öğrenmelerine katkıda bulunmalarını sağlayarak öğrenci başarı seviyesini yükseltmeyi amaçlayan Okul Temelli Gelişim Modelinin (OTGM) tanıtımı, 20 Ekim 2016 Perşembe günü ilçemiz okullarından Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN’ ın başkanlığında yapılan tanıtım toplantısına, Şube Müdürü Ali ÖZTÜRK ve müdürlüğümüze bağlı okulların müdür yardımcıları katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminden Sevgi ERNAS’ın yaptığı sunumda; OTGM’ nin okulun paydaşları ile birlikte, eğitimde akademik, sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlerin niteliğini, okulu merkez alarak, artırmaya yönelik planlı çalışmalar olduğu ifade edildi. OTGM’ nin bir yıllık bir plan olarak yürütüleceği, OTGM planlarının okul müdürlüklerince yapılarak ANK-BİS başlıklı sistemde açılan modüllere yükleneceği belirtildi.

Sene sonunda yapılan değerlendirmelerde okulların gelişimlerinin bu yolla daha kolay takip edilebileceği vurgulandı. ERNAS, okullardaki işleyişin, okulların eğitim liderleri olan müdürler tarafından gözlenmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Okul Gelişim planlarının, 01 Kasım 2016 tarihine kadar sisteme girilmesi gerektiği söylendi. Okul gelişim planlarının hazırlanmasına ve uygulanmasına öğretmenlerin aktif olarak katılması gerektiği ifade edildi. Ayrıca veli ve öğrencilerin de sürece dahil edileceği vurgulandı. ANK-BİS sisteminin tanıtımı yapılarak, Okul Temelli Gelişim Modeli sisteminin işleyişine yönelik bilgi verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminin sunumunun ardından ilçemiz MEİS sorumlusu Kerem ÖZTÜRK tarafından MEİS veri girişleri hakkında sunum yapıldı. 2016-2017 eğitim- öğretim yılı eğitim istatistiklerine ilişkin  veri girişlerinin MEBBİS üzerinde bulunan MEİS Modülü, e-Okul Modülü vb.  modüller üzerinden gerçekleştirileceği konusunda ve modüllere veri girişleri sırasında dikkat edilecek hususlarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

 

24-10-201624-10-201624-10-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.