ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZDA GÖSTERİLMEK ÜZERE BAŞVURUSU YAPILAN FİLM, TİYATRO, SÖYLEŞİ, KONSER, İMZA GÜNÜ VE SANATSAL GÖSTERİMLER DEĞERLENDİRİLDİ

İlçemiz okullarında gösterilmek üzere başvurusu yapılan film, tiyatro, söyleşi, konser, imza günü ve sanatsal gösterimler ve başvuru evraklarının değerlendirmesi Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eser İnceleme Komisyonu tarafından gerçekleştirildi.
OKULLARIMIZDA GÖSTERİLMEK ÜZERE BAŞVURUSU YAPILAN FİLM, TİYATRO, SÖYLEŞİ, KONSER, İMZA GÜNÜ VE SANATSAL GÖSTERİMLER DEĞERLENDİRİLDİ

İlçemiz okullarında gösteri yapmak üzere başvuruda bulunan firma ve şirketlerin başvuru dilekçeleri ve başvuru için gerekli evrakları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eser İnceleme Komisyonu tarafından incelendikten sonra gösterileri içeren CD/DVD’ ler izlendi. Eksik evrakı bulunan eserlerin başvuruları reddedildi.

Eserlerin değerlendirilmesi; 30 Eylül 2016 Cuma günü Çubuk Rehberlik ve Araştırma Merkezinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer MOLLAHÜSEYİNOĞLU, Ram Müdürü Fazlı ÇABUKÇA ve kültür komisyonu üyelerinin katıldığı “Film-Tiyatro-Konser ve Diğer Sanatsal Gösterileri İnceleme Komisyonu” toplantısında belirlenen kriterler doğrultusunda gerçekleştirildi.

Değerlendirme sırasında; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eser İnceleme Komisyonunun film, tiyatro, söyleşi, konser, imza günü ve sanatsal gösterimler ile ilgili kararlarının tavsiye niteliği taşıdığı, okulların onay verilen eserleri kendi içlerinde kurdukları bir komisyonla ikinci kez inceleyeceği, okulların kurduğu komisyonların onayından geçen eserlerin okullarda gösterilebileceği vurgulandı. Bu durumun, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlan Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinin Resmi Gazetede 13/01/2005 tarih ve 25699 kararın Tiyatro çalışmaları 26. madde “I” bendinde “Oyunların metinleri, okul müdürlüğünce müdür yardımcısının başkanlığında en az biri alan öğretmeni olmak üzere üç öğretmenden oluşturulan komisyonca incelenir. Oyunların oynanmasında sakınca olmadığına ilişkin rapor okul müdürlüğünce onaylandıktan sonra bu etkinlikler gerçekleştirilir.” şeklinde ifade edildiği belirtildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eser İnceleme Komisyonunun onayından geçmeden başvurularını doğrudan okullara yapan eserlerin hiçbir suret ile okullarda gösterilemeyeceği, okulların bu konuda başvuru alamayacağı konusu önemle vurgulandı. Bu gibi başvuruların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kültür bölümüne yönlendirilmesi gerektiği ifade edildi.

Bir eğitim öğretim yılı için onay verilen eserlerin onaylarının, yalnızca onay verilen eğitim- öğretim yılını kapsadığı; her eğitim- öğretim yılında evrakların yenilenerek başvuru yapılması gerektiği belirtildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda hazırlanan değerlendirme tutanağı ve ilçemize başvuruda bulunmak isteyen ekipler için başvuru şartları ve dilekçe örneği aşağıdaki linklerde mevcuttur.

 

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Başvuruları Değerlendirme Tutanağı

Başvuru İçin Gerekli Şartlar

Başvuru için dilekçe örneği

 

 

27-10-201627-10-201627-10-2016

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.