ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRAFİK EĞİTİM PİSTİ AÇILIŞI

İlçemiz Aşağı Çavundur İlkokulu/Ortaokulu Müdürlüğü bahçesinde, Çubuk Belediyesi ve Çubuk Milli Eğitim Müdürlüğü, Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları Çubuk İlçe Koordinatörlüğü işbirliği ile Aşağı Çavundur Mahallesinde yapılan Trafik Eğitim Pisti ve yapımı ve yeni tamamlanan Okul Kütüphanesi açılışı, 02.11.2017 tarihinde gerçekleştirildi.
TRAFİK EĞİTİM PİSTİ AÇILIŞI

Programa Çubuk İlçe Kaymakamı İbrahim ÇENET, Kaymakam adayı Muhammet Şükrü PEKPAK,  Belediye Başkanı Tuncay ACEHAN, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin ÇAM,  Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yücel ÜRÜN, İlçe İdari Kurum Müdürleri, Okul Müdürlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılışta Okul Müdürü Zafer ALPASLAN, trafik kazalarının sebebi ve ülke ekonomisine verdiği zarlardan söz ederken trafik pisti ve trafik bilincinin önemini vurguladı. Bu Pist ‘i İlçemizde yer alan bütün İlkokul çağındaki çocukların kullanabileceğini ifade eden ALPASLAN, emeği geçen herkese teşekkür etti.

İlçemiz Kaymakamı İbrahim ÇENET ise konuşmasının başında imkansızlıkları bahane etmeden çalışıp bu projenin hayata geçmesinde önemli katkısı olan okul idaresine ve katkılarından dolayı Belediyemiz çalışanlarına teşekkür etti. Bir şehrin sadece hizmet ile değil, medeni ve yazılı kurallara uyarak gelişebileceğini, bu noktada trafik kurallarına uymanın ana unsur olduğunu, özellikle yayalara  öncelik verilmesinin önemini vurguladı.

Belediye Başkanı ACEHAN da, bu çalışmada emeği olan tüm kurum ve kişileri tebrik ederken, trafik kazalarının önüne geçilebilmesi için eğitimin gerekliliğinden bahsetti ve bu bilinci, böyle projeler ile desteklediklerini ve hızla çoğaltacaklarını  ifade etti.

 

Protokol konuşmaların ardından Pist ‘in açılışı gerçekleştirildi. Çubuk Emniyeti trafik eğitmenleri eşliğinde ilk sürüşler yapıldı. Daha sonra okulumuzda yeni yapılan Kütüphane açılışı da yapılırken kütüphanede, okulumuz 3/A sınıfı öğrencisi Yazel Zehra DEMİR  tarafından  kaleme alınan, Aşağı Çavundurik Masallar adlı öykü kitabı  minik yazarımız tarafından imzalanarak davetlilere  verilmesi ile program sona erdi.

 

03-11-201703-11-201703-11-201703-11-201703-11-201703-11-201703-11-201703-11-2017

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.