ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Lise-Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca hem ortaokul hem de lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla araştırma projeleri düzenlemektedir. 
TÜBİTAK Lise-Ortaokul Öğrencileri  Araştırma Projesi Yarışması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Bu projelerin tanıtım toplantısı Hayri Aslan Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı. Toplantı sunumunu gerçekleştiren İlçe ARGE koordinatörü Tayfun ÖZTÜRK TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları ile büyük bir atılım olduğunu ve bu atılımın bu yıl yapılacak yarışmalar ile pekişerek artacağını düşündüklerini ifade etti. Öğretmenlerimizin ihtiyacı olan yardım için yapılacak toplantılarla bilgilendirmenin pekiştirileceğini ve her türlü desteğin müdürlüğümüz tarafından sağlanacağını sözlerine ekledi. 

 

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında derece alan öğrencilere girdikleri ilk lisans yerleştirme sınavı sonucuna göre alanlarıyla ilgili bölümleri tercih etmeleri durumunda ek katsayı verilmektedir. Uluslararası Proje Yarışmalarına TÜBİTAK tarafından gönderilerek Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük ödüllerinden birini alan öğrenciler, derece aldıkları alanla ilgili bir bölümü tercih etmeleri durumunda alanlarındaki yükseköğretim programlarından burslu programlar hariç kontenjan dışından ÖSYM tarafından yerleştirilir. Ayrıca Yurt İçi Lisans Burs Programı’ndan yararlandırılır. Bu bakımdan öğrencilerin bu programlara katılması önem taşımaktadır.

 

Bu yıl yapılacak olan TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması ve Bu Benim Eserim yerine ortaokul öğrencileri için hazırlanan sunumda yarışmaların içeriği, temel ilkeleri, başvuru koşulları ve değerlendirme süreçleri ile ilgili ilçemiz lise ve ortaokul kurum müdürleri ve öğretmenlerine bilgiler verildi. Sunumun ardından soru cevap şeklinde devam eden toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdirildi.

12-12-201812-12-201812-12-2018

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.