ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK TEKNOFEST İHA YARIŞMALARINA KATILMA HAKKI KAZANAN EKİBİMİZDEN ÇUBUK KAYMAKAMLIĞINA ZİYARET

M.H.B Çubuk Fen Lisesi Tübitak Teknofest İha Yarışmalarına Katılma Hakkı Kazanmıştı. TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde ilk kez düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması başvuruları, 16 Şubat - 30 Nisan 2020 tarihleri arasında yapıldı. Lise öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmaya, toplam 291 takımın başvurusu kabul edildi.  
TÜBİTAK TEKNOFEST İHA YARIŞMALARINA KATILMA HAKKI KAZANAN EKİBİMİZDEN ÇUBUK KAYMAKAMLIĞINA ZİYARET

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Alican KILIÇ, M.H.B Çubuk Fen Lisesi Okul Müdürü Selvet GÜRDAĞ ve TÜBİTAK Liseler Arası İHA Yarışması Ekibi Kaymakamımız Adem KELEŞİ Makamında ziyaret ederek süreç hakkında bilgi verdiler.

Takımımız ( ÇFL ZEYREK) tarafından sunulan tasarım raporu 79 puan alarak, başarılı bulunan 125 takım ile birlikte  6.000 TL İHA geliştirme teşviki almaya hak kazandı.

Takım kaptanı:  Ahmet AĞÖREN (Tasarım-İtki)

Takım Pilotu    : Emirhan ARSLAN (Tasarım)

Yardımcı Pilot : Ecemsu DELİKTAŞ (Elektrik-Elektronik-Haberleşme-Maliyet)

Öğrecilerimizi başarılarından dolayı kutluyor onlara bu süreçte rehber olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Bünyamin AKTAŞ'a, Kimya Öğretmenimiz Melek Aktaş GEMİCİ'ye ve onlara destek olan okul idaremize teşekkür ediyoruz.

Ayrıca, okulumuz öğrencilerinden Faruk KIRAT'a danışmanlık ve eğitim desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Uçak Mühendisi Hüseyin ŞAHİN Hocamıza,

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Elektrik Elektronik  Mühendisi Özgür ERİNMEZ Hocamıza,  danışmanlık ve eğitim desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

18-07-202018-07-202018-07-202018-07-202018-07-2020

 

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.