ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YUMURTA İÇERDEN KIRILIRSA HAYAT BAŞLAR PROJESİ BAŞLADI

Müdürlüğümüzün organize ettiği ve İlçemizde bulunan Zen Koçluk ve Terapi Merkezi tarafından yürütülecek olan ortaokul ve lise düzeyinde öğrencileri kapsayan 'Yumurta İçerden Kırılırsa Hayat Başlar' Projesi başladı.
YUMURTA İÇERDEN KIRILIRSA HAYAT BAŞLAR PROJESİ BAŞLADI

Proje ile okullarımızdaki öğrencilerin; ilgi, yetenek, ihtiyaç ve hedefleri doğrultusunda farkındalık oluşturma hedeflenmektedir.  Öğrencilerin; kişisel, akademik başarıları ile gelişimlerini desteklemek, sağlıklı ilişki ve iletişim kurma becerilerine katkı sunmak, kişilik ve karakterini kazanmada yardımcı olmak, kariyer, sosyal yaşam ve hobileri yönlendirmek, problem karşısında çok yönlü analitik çözümler üretebilme becerisi kazandırmak ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirme konusunda eğitim koçluğu, öğrenci ve veli tarafından yapılacak olan çalışmaları kapsamaktadır.

Okullarımızda duygusal olarak incinmiş, sınıf içerisinde uyumda ve kurallara uymakta sıkıntı yaşayan sosyal risk grubundaki öğrencilere eğitim koçluğu ve ailelerine ilişki koçluğu yaparak kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlanmıştır. Ayrıca proje ile öğrencilerin akademik başarıları kadar, özel yetenekleri konusunda yönlendirilmesini de içeriyor

Çubuk Gevher Nesibe METAL, Hayri Aslan METAL ve Atatürk Ortaokulu bünyesinde yürütülecek olan projede okul müdürlüğü tarafından belirlenen öğrencilere dönem sonuna kadar Zen Koçluk ve Terapi Merkezi tarafından bireysel danışmanlık yapılacaktır.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ,Aile- birey-okul üçgeninde ilişkilerin düzenlenmesiyle öğrencinin akademik ve sosyal hayatını bir bütün olarak ele alıp; öğrenme stillerini, temsil sistemlerini, kariyer eğilimini, güçlü yanlarını tespit ederek potansiyelinin ortaya çıkmasına ve kullanmasına destek olunması gerekliliğinden yola çıkarak hayata geçirilen projenin hayırlı olmasını diliyorum dedi.

 

 

11-03-202011-03-202011-03-202011-03-2020

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.