ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÇOCUK DOSTU ŞEHİR ÇUBUK İLÇE KOORDİNATÖRLÜĞܒNCE , İLKOKULLARDA İLKYARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÇOCUK DOSTU ŞEHİR ÇUBUK İLÇE KOORDİNATÖRLÜĞÜ’NCE , İLKOKULLARDA İLKYARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÇOCUK DOSTU ŞEHİR ÇUBUK İLÇE KOORDİNATÖRLÜĞܒNCE , İLKOKULLARDA İLKYARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , Çocuk Dostu Şehir Çubuk İlçe Koordinatörlüğü’nce  düzenlenen ,“İlkyardım  Eğitimi”, Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi  öğretmenleri tarafından,  Yavuz Selim İlkokulu , Atatürk İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokulu’nda  uygulamalı olarak verildi. Eğitimden 3. ve 4. sınıf öğrencileri yararlandılar.

     Eğitimde; öğrencilerin okulda ve günlük hayatta karşılaştıkları , düşme, hafif yaralanmalar, elektrik çarpması, çarpışma , baygınlık hali, burun kanamaları, yanıklar, böcek ve arı sokmaları, burkulmalar , kol ve bacak kırılmaları ve zehirli –asitli sıvıların yanlışlıkla içilmesi durumunda,  ilkyardım olarak neler yapılabileceği ve bu müdahalenin can kurtardığı  görsellerle  ve uygulamalarla anlatıldı.

 

      Çocuk Dostu Şehir Çubuk İlçe Koordinatörü Hacer Mehtap Metin ;” İlkyardım konusunda öğrencilerimizin bilgilenmesinin çok önemli olduğunu, evde –okulda meydana gelen kazalarda ve tehlikeli durumlarda öğrencilerin ve yetişkinlerin ne yapmaları gerektiğini yeterince bilmediklerini bu nedenle çok ciddi ve kalıcı hasarların meydana gelebildiğini  belirtti. Bu eğitimler sayesinde önce öğrencilere sonra da onlar vasıtasıyla yetişkinlere ulaşıldığını ,eğitimdeki desteklerinden dolayı öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkürlerini ifade etti.”

10-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201711-04-2017

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çubuk /ANKARA - Ana Bina= 0 (312) 837 18 30 Ek Binası=837 00 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.